Trendseterzy i designerzy z pewnością tam będą, ale Gdynia Design Days zaprasza wszystkich, którzy lubią piękne wnętrza i ciekawe przedmioty, albo po prostu mają ochotę na kreatywne wakacje z designem nad morzem. Niezależnie od wieku!

W sobotę 7 lipca 2012 roku rusza Gdynia Design Days - to już piąta edycja tego najważniejszego letniego festiwalu designu w Polsce. Każdy, kto ma coś wspólnego z wzornictwem albo po prostu jest ciekaw najnowszych trendów w designie, znajdzie tam coś dla siebie.

W programie Gdynia Design Days jest aż 6 wystaw, warsztaty dla projektantów, studentów wzornictwa oraz fanów designu w każdym wieku, a także panel biznesowy, wykłady, projekcje filmowe i inne atrakcje.

Tegoroczne Gdynia Design Days potrwają od 7 do 15 lipca, a sercem imprezy będzie kontenerowy Terminal Designu, który po raz pierwszy w historii festiwalu stanie na Skwerze Kościuszki.

To w nim odbywać się będą warsztaty, wykłady, projekcje filmowe, panel biznesowy oraz Super Sam Design - dwudniowe targowisko z polskim designem.

Choć na większość warsztatów rejestracja już się zakończyła, każdy, kto ma ochotę wziąć udział w festiwalu, znajdzie coś dla siebie. Będzie wiec można wybrać się na spacer szlakiem gdyńskiego modernizmu i obejrzeć znakomite filmy dokumentalne, m.in. "Dizajnerki" i "Poużywajmy sobie".

Entuzjastów postępu i malkontentów powinna zainteresować główna wystawa Gdynia Design Days zatytułowana "Ładny kraj". Zobaczymy na niej, jak zmieniła się polska przestrzeń publiczna w ostatnim dwudziestoleciu. Na lepsze? Na piękniejsze? Warto samemu ocenić.

Wizjonerskie i innowacyjne prace młodych projektantów obejrzymy na wystawie "Design innowacyjny. Rzeczy piękne i mądre". Rzadką okazją poznania tego, co projektują nasi wschodni sąsiedzi, jest wystawa "Bóg Humor Ojczyzna. Design rosyjski". A co kryje się pod tytułem "Przydaśki, wihajstry, pipanty..."? Sprawdźcie sami.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Gdynia Design Days jest bezpłatny. Szczegółowy program znajdziecie na stronie festiwalu.

źródło i zdjęcia: Centrum Designu Gdynia