Specjalnie na zaproszenie galerii HIQALA do Polski przyjeżdża dwóch artystów z Indii: Tirthankar Biswas i Amol Pawar, którzy mają na swoim koncie międzynarodowe wystawy w najlepszych galeriach, m.in. w Bombaju, Londynie i Nowym Jorku. Będzie to ich pierwsza wizyta w naszym kraju.

Podróże same w sobie to już za mało. Chcemy odkrywać świat przez modę, kuchnię, kulturę. Poznając odległe kraje, pragniemy przywieźć z podróży coś dla siebie, dla naszych bliskich. Taka jest idea galerii sztuki HIQALA Guerilla ART Gallery.

Na stałe galeria istnieje tylko w internecie, a czasowe wystawy będą pojawiać się w różnych unikalnych miejscach, w nieregularnych odstępach czasu. Za to podczas wystawy będzie można nie tylko obejrzeć dzieła sztuki, lecz także osobiście poznać artystów.

Bohaterami pierwszej wystawy galerii HIQALA będą dwaj artyści z Indii: Tirthankar Biswas i Amol Pawar. Podczas dni otwartych 6 i 7 października będzie okazja, by spotkać się z twórcami i wziąć udział w innych ciekawych wydarzeniach z pogranicza podróży i sztuki. Wstęp wolny.

Tłem wystawy będą oryginalne wnętrza apartamentu pokazowego Fenix Group w zabytkowej kamienicy z 1910 roku na ul. Poznańskiej 16 w Warszawie.

Po wystawie prace trafią do wirtualnej galerii, w której przez cały rok będzie można je obejrzeć i kupić.