Marzy ci się ściana obita stylową tkaniną - jak w dawnych pałacach? Belgijskie materiałowe tapety ścienne Escolys pozwalają uzyskać dokładnie taki efekt.

Idealnie gładka, pokryta ozdobną tkaniną ściana, bez żadnych widocznych łączeń czy załamań wzoru? To da się zrobić! W Salonach Dekorian pojawiły się belgijskie tapety ścienne Escolys, które można skroić na miarę do wnętrza.

Tapeta bez łączeń - jak to możliwe? Rozwiązaniem jest inne spojrzenie na rolkę tapety. Zamiast przyklejać do ściany pionowe pasy, można przykleić poziomo jeden pas tapety, tylko znacznie szerzy - od podłogi do sufitu.

Tak właśnie kładzie się tapety ścienne Ecolsys. Rolka ma wysokość od 275 do 282 cm (w zależności od wzoru) oraz szerokość 30 metrów. Dzięki temu możemy pokryć tapetą nawet bardzo długą ścianę bez kłopotliwego dopasowywania wzoru i widocznych łączeń.

Tego typu tapety ścienne nazywa się bezszwowymi lub ciągłymi i są one bardzo rzadko spotykane. Trzeba jednak pamiętać, że tapeta bezszwowa będzie dobrze wyglądała tylko na idealnie prostej i gładkiej ścianie. Przygotowanie tak nieskazitelnego podłoża nie jest łatwe, więc lepiej powierzyć to zadanie sprawdzonym fachowcom.

Tapety ścienne Escolys wykonane są z naturalnych tkanin, a więc bardziej odporne na działanie słońca niż papier oraz zdrowsze (ściana pokryta materiałową tapetą oddycha) i bardziej ekologiczne niż winyl.

Aby tapeta jak najdłużej zachowała piękny wygląd, materiał pokryto teflonową powłoką. Dzięki temu jest odporna na plamy. Nawet jeśli zdarzy nam się wylać na nią wodę, wino, czy kawę, płyn spłynie po tapecie, nie pozostawiając plam.

Materiałowe tapety Escolys mają klasyczne wzory, są więc idealnym tłem dla mebli i dodatków, nie tylko tych odziedziczonych po babci. Pokryte tkaniną ściany sprawiają, że wnętrze robi się wyjątkowo ciepłe i przytulne.

źródło i zdjęcia: Dekorian