Najpopularniejsze są wciąż tapety papierowe, jednak i one różnią się od swych poprzedniczek - należy je układać na styk, a nie z zakładką jak niegdyś.

Układanie tapet papierowych wcale jednak nie jest takie łatwe - przed klejeniem trzeba je nasączyć klejem, stają się więc miękkie i łatwo je rozerwać.

Tapeta z kolekcji Fiona Light & Bright, nr wzoru: 351627 Tapeta "non-woven" z księgi Brown Book, Sanitas, Blue Mountain Tapeta z kolekcji Fiona Light & Bright, nr wzoru : 350930
Tapeta z kolekcji Fiona Light & Bright, nr wzoru: 351627, FLÜGGER, 150 zł/rolka Tapeta "non-woven" z księgi Brown Book, Sanitas, Blue Mountain, BM POLSKA, 363 zł/rolka Tapeta z kolekcji Fiona Light & Bright, nr wzoru : 350930, FLÜGGER, 150 zł/rolka

Łatwiej nakleja się tapety na flizelinie, gdyż klej trzeba nanieść tylko na ścianę, a następnie dociąć suche pasy tapety. Ich zaletą jest też łatwe usuwanie - papierową warstwę wierzchnią po prostu zrywa się ze ściany niczym taśmę klejącą. Flizelinę można zaś pomalować.

Równie wygodnie układa się tapety winylowe. Ich zalety to także spora odporność na wilgoć, zmywanie, a nawet szorowanie. Nie odbarwiają się i są trwalsze od papierowych - niektóre można układać także w kuchniach i łazienkach.