Już po raz 10. rusza projekt FOTOGRAFIA KOLEKCJONERSKA - wystawa zakończona aukcją zdjęć wybitnych polskich artystów - współczesnych i dawnych.

Czym jest fotografia kolekcjonerska? To pojęcie równie szerokie jak lista powodów, z jakich uznajemy zdjęcia za wyjątkowe. Jedne są cenne, bo wykonano je przed wielu laty, inne - ze względu na to, kogo przedstawiają lub osobę autora. Jeszcze inne swą wyjątkowość zawdzięczają sile artystycznego przekazu.

Wśród zdjęć prezentowanych na wystawie znajdziemy wszystkie ich rodzaje. Są więc fotografie dawne i współczesne, tradycyjne portrety, jak choćby zdjęcie Karola Huberta Roztworowskiego wykonane przez Józefa Kuczyńskiego, oraz wyrafinowane studia ludzkiej postaci, jak "Głowa" Zdzisława Beksińskiego, górskie pejzaże ("Krajobraz Tatrzański w Dolinie za Mnichem" Antoniego Wieczorka) i industrialne fotograficzne impresje ("Żerań" Juliusza Sokołowskiego).

To, co je łączy, to że wszystkie te fotografie zajęły szczególne miejsce w twórczości ich autorów - były prezentowane na wystawach, publikowane, nagradzane zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Bez wątpienia każdy miłośnik fotografii znajdzie tu coś interesującego.

Wystawie i aukcji Fotografia Kolekcjonerska towarzyszy dwujęzyczny (polsko-angielski) katalog pomyślany jako przewodnik po świecie polskiej fotografii, z notami biograficznymi autorów oraz opisami prac zgodnymi ze światowymi standardami kolekcjonerskimi.

Wernisaż wystawy: 10 października 2012 godz. 19.00. O godz. 20.00 gościem specjalnym będzie Krzysztof Madelski, który opowie o swojej kolekcji fotografii.

Na zakończenie wystawy odbędzie się aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej.

Projekt organizowany jest przez portal FotografiaKolekcjonerska.pl i Dom Aukcyjny Rempex przy współpracy Portalu Rynku Sztuki Artinfo.pl oraz Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.