Międzynarodowe Triennale Grafiki to wydarzenie, którego celem jest prezentacja najciekawszych zjawisk zachodzących w tej zaskakująco różnorodnej, otwartej na eksperymenty dziedzinie.

Ta edycja imprezy ma pokazać, że jest także dziedziną żywo reagującą na zmiany zachodzące w świecie, podkreślać jej związki z aktualnymi prądami intelektualnymi, artystycznymi i społecznymi.

Wystawa główna, zorganizowana w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie, gromadzi ok. 300 prac wybranych przez międzynarodowe jury z kilku tysięcy zgłoszonych przez artystów z 53 krajów, w tym z najważniejszych ośrodków graficznych, takich jak Japonia, USA, Kanada, Korea i Wielka Brytania. Prace te powstały w rozmaitych technikach: od klasycznych po cyfrowe, od multimediów po instalacje i obiekty.

Warto także odwiedzić wystawę Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej w kontenerach przy pl. Szczepańskim czy ekspozycję grafiki koreańskiej w krakowskim Muzeum Narodowym.

Prezentacje grafiki zaplanowano również w Katowicach, Zielonej Górze, Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Białymstoku, Gdyni i Bielsku-Białej, a także w Niemczech, Austrii, Szwecji i Turcji. Szczegółowy program Międzynarodowego Triennale Grafiki jest dostępny na stronie www.triennial.cracow.pl.