Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Polskie Wnętrze XXL". Tym razem Marcin Kwietowicz opowie o wystroju wnętrza warszawskiego butiku Fiu Fiu.

Patronat Czas na WnętrzeJuż w najbliższy czwartek, 11 października 2012 w klubie Sztuka Architektury odbędzie się drugie spotkanie z cyklu "Polskie Wnętrze XXL". To okazja, aby porozmawiać z autorami najciekawszej polskiej architektury wnętrz. Marcin Kwietowicz opowie o wnętrzach butiku Fiu Fiu w Warszawie.

Zainspirowani sprzedawaną w butiku odzieżą i butami, projektując to wnętrze, architekci sięgnęli po skojarzenia ze skandynawskim krajobrazem - wizję "zanurzonych w bieli jaskrawych form na tle chłodnego błękitu" i tradycyjnych domów.

Butik Fiu Fiu jest niewielki, więc wystrój wnętrza musi być bardzo funkcjonalny. Mimo to projektantom udało się zawrzeć w nim wiele znaczeń, nawiązać zarówno do profilu sklepu, jak i do architektonicznych archetypów.

Właśnie o wielości sensów, jakie autorom udało się zmieścić w tym "scenograficznym maleństwie", opowie podczas spotkania Marcin Kwietowicz. Dowiemy się także co nieco o życiu młodego architekta, który musi skonfrontować swe marzenia z brutalną rzeczywistością rynku.

Klub Sztuka ArchitekturyCzas i miejsce spotkania:

Czwartek, 11 października 2012 r., godz. 18.
Klub Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa. Wstęp wolny.

"Polskie Wnętrze XXL" to cykl spotykań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie wortalu Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji.