Nawet podczas gotowania czy sprzątania możemy obcować z dizajnem - przekonuje Ewa Solarz, autorka "Ilustrowanego elementarza dizajnu". I zachęca dzieci (i rodziców) do zastanowienia, jak powstały przedmioty, których używamy na co dzień.

Na kartach "Ilustrowanego elementarza dizajnu" zobaczymy 100 przedmiotów codziennego użytku w ich designerskich wersjach, stworzonych przez znanych projektantów i wyprodukowanych przez cenione marki.

Są to drobiazgi, takie jak spinacz do papieru, i rzeczy ogromnych rozmiarów - jak samolot. Jednak każdą ktoś zaprojektował - wymyślił, jak ma działać, wyglądać, z czego być zrobiona. Ewa Solarz udowadnia tym samym, że dizajn jest wszędobylski.

Ilustracje do tej niezwykłej książki stworzyło 25 polskich rysowników, m.in.: Katarzyna Bogucka, Ada Buchholc, Małgorzata Gurowska, Tymek Jezierski, Paweł Jońca, Arobal Bartek Kociemba, Ola Niepsuj, Agata Endo Nowicka czy Dennis Wojda. To one sprawiają, że lektura "Ilustrowanego elementarza dizajnu" to prawdziwa uczta dla oka.

Ilustracje te będzie można też zobaczyć na specjalnej wystawie w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi (ul. Tymienieckiego 24), która odbędzie się w ramach tegorocznego festiwalu Łodź Design (18-28 października 2012 r.). Łódzka wystawa jest zarazem oficjalną premierą książki.

"Ilustrowany elementarz dizajnu" ukazuje się nakładem wydawnictwa Wytwórnia, a sponsorem książki jest firma KLUDI, która ogromną wagę przykłada do funkcjonalności, ergonomii i wzornictwa produkowanej przez siebie armatury łazienkowej i kuchennej. To już czwarta książka dla dzieci, której wydanie wspiera KLUDI. Wcześniejsze to niezwykle popularny "D.E.S.I.G.N." Ewy Solarz, "M.O.D.A." Katarzyny Świeżak i "S.Z.T.U.K.A." Sebastiana Cichockiego.

źródło i zdjecia: KLUDI