Malarstwo, grafika, rzeźba, ceramika, szkło, metal i inne, nietypowe dzieła sztuki - wszystko to znajdziemy w nowej internetowej galerii sztuki.

Jesienią 2012 roku ruszyła nowa internetowa galeria sztuki - GaleriaOK.pl. W ofercie ma prace uznanych polskich artystów, a także ciekawe prace twórców litewskich i białoruskich.

Aktualnie na stronach galerii znajdziemy ponad 700 prac kilkudziesięciu artystów średniego i młodego pokolenia.

- Internet jest bardzo demokratycznym sposobem dotarcia do publiczności - mówi Iwona Ostrowska, malarka i współwłaścicielka GaleriiOK. - Mamy nadzieję, że dzięki niemu zwiększy się dostępność sztuki i wielu nowych odbiorców odkryje w sobie zamiłowanie do malarstwa, rzeźby czy ceramiki. To szansa, aby ten dotychczas bardzo wąski i elitarny temat mógł szerzej zaistnieć w naszych domach.

Jolanta Caban, "Torby", 30 x 100 cm, olej

Oglądanie dzieł sztuki i zakupy w galeriaok.pl są proste, przejrzyste i wygodne. Możemy wyszukiwać prace z poszczególnych dziedzin sztuki, np. ceramikę, malarstwo albo grafikę, albo według nazwiska artysty. Każde dzieło sztuki jest dokładnie opisane, podana jest cena, wymiary, krótki opis techniczny. Można też zapoznać się z biografią i dorobkiem artysty.

W GaleriiOK oprócz malarstwa tworzonego różnymi technikami, kupimy także rzeźby, niepowtarzalną ceramikę i szkło artystyczne, prace metalu lub szkła łączonego z gliną szamotową, a także inne nietypowe obiekty i elementy wystroju wnętrz.

Na stronie GaleriaOK.pl możemy też zamówić kopię ulubionego obrazu lub portret.  

GaleriaOK, choć działa głównie w internecie, organizuje także wystawy "w realu", promując w ten sposób  współpracujących z nią artystów. Odbyło się już 12 takich wystaw. Warszawska publiczność mogła podziwiać m.in. prace Beaty Murawskiej, Jolanty Caban, Jana Bonawentury Ostrowskiego, Zbigniewa Nowosadzkiego, Katarzyny Gerlaczyńskiej, Joanny Mrozowskiej.

źródło i zdjęcia: GaleriaOK
zdjęcie wprowadzające: Linas Domarackas, "Bohater pozytywny", 61 x 48 cm, akryl