Herbata, kawa, wszystkie napoje smakują lepiej przygotowane z wody bez chloru i związków metali. Pamiętali o tym projektanci czajnika Purity marki Russell Hobbs.

Czajniki Russell Hobbs znane są z charakterystycznego designu. Teraz połączono go z wyjątkową funkcjonalnością - czajnik elektryczny Purity nie tylko gotuje, ale także filtruje wodę, ponieważ ma wbudowany filtr BRITA® Maxtra.

W wodzie z kranu obecne są związki metali i chlor. Wprawdzie ich niewielka ilość nie zagraża zdrowiu, ale wpływa ujemnie na smak i zapach wody. Dlatego gorące napoje przygotowane z przefiltrowanej wody smakują, pachną, a nawet wyglądają lepiej.

Zintegrowany wkład filtrujący BRITA® Maxtra nie tylko redukuje zanieczyszczenia takie jak chlor, ołów i miedź, lecz także zmiękcza wodę. W ten sposób zapobiega osadzaniu się kamienia na ściankach czajnika. Wskaźnik BRITA® MEMO zaś pokazuje, kiedy wkład Maxtra należy wymienić. Stąd dodatkowa korzyść: dzięki filtrowi czajnik elektryczny posłuży nam znacznie dłużej.

Design czajnika Purity podkreśla innowacyjną funkcję filtrowania - przejrzysty zbiornik podczas gotowania podświetla się na niebiesko, nadając mu futurystyczny wygląd.

Z kolei duża moc czajnika (2200 W) pozwala zagotować wodę w zaledwie trzy minuty, co wpływa na oszczędność energii. Czas gotowania skraca także zakryta grzałka.

Tak więc z czajnika Purity w ciągu 3 minut mamy gorącą i przefiltrowaną wodę gotową do zaparzenia aromatycznej kawy lub herbaty. Możemy bez przeszkód delektować się wyjątkowym aromatem arabiki albo oczyszczającymi właściwościami oryginalnej senchy. Cena - 189 zł.

źródło i zdjęcie: Russell Hobbs