Niejeden szef kuchni na pytanie, co kupił za pierwsze zarobione pieniądze, odpowiada - komplet noży. Bo dobry nóż to najważniejsze narzędzie w kuchni.

Żeby sprawnie i wygodnie siekać, kroić i filetować, dobrze jest mieć nie jeden, lecz komplet noży kuchennych. Najnowsza propozycja firmy Gerlach - linia 991A - to 5 noży:

  • nóż szefa kuchni (8 cali),
  • nóż do chleba (8 cali),
  • nóż kuchenny (8 cali),
  • nóż kuchenny (5 cali),
  • nóż do jarzyn (4 cale).

Aby nawet początkujący kucharz nie miał wątpliwości, którym nożem obrać jabłko, którym pokroić szynkę, a którym posiekać cebulę, każdy nóż z linii 991A oznaczony jest czytelną ikonką na końcu rękojeści. Wystarczy spojrzeć - i wszystko jasne! Ikonki przydają się także, kiedy noże stoją w bloku - bez wyciągania wiemy, który to nóż szefa kuchni, a który do chleba.

Mimo tych ułatwień, nie są to noże wyłącznie dla początkujących. Linia 991A należy do segmentu Premium, czyli najbardziej ekskluzywnych produktów firmy Gerlach. Noże mają kute ostrza wykonane z najlepszej jakości stali nierdzewnej - molibdenowo-wanadowej o stopniu hartowania 53 - dzięki czemu są trwałe i odporne na korozję.

Rękojeści noży 991A zrobiono z tworzywa ABS. Jest ono znacznie trwalsze niż drewno i nadaje się do mycia w zmywarce. Za komplet 5 noży kuchennych Gerlach 991A w drewnianym bloku zapłacimy 299 zł, można też kupić je pojedynczo.

źródło i zdjęcie: Gerlach