Stefan Norblin był malarzem, ilustratorem, twórcą plakatów i projektantem. Znany jest głównie ze swoich secesyjnych plakatów reklamowych oraz fresków w stylu art déco.

W bogatym dorobku artysty znaleźć można jednak również projekty scenografii, wnętrz oraz okładek książek. Działał w Polsce, a od 1939 roku także w Indiach i w USA, gdzie przede wszystkim wykonywał portrety na zamówienie.

W Indiach malował między innymi wizerunki maharadży i jego korpusu dyplomatycznego oraz projektował wnętrza pałacowe, na przykład ozdobił freskami wnętrza nowo powstałego pałacu Umajd Bhawan w Dźodhpur. W swoich pracach Stefan Norblin w oryginalny sposób łączył europejski styl art déco z motywami zaczerpniętymi z mitologii indyjskiej.

Prace tego interesującego i cenionego za życia, ale zapomnianego po śmierci artysty oglądać można w Muzeum Plakatu w Wilanowie na wystawie "Sztuka poza czasem. Stefan Norblin 1892-1952". Ekspozycja została zorganizowana z okazji mijającej w tym roku 120 rocznicy urodzin i 60 rocznicy śmierci Norblina. Pokazane zostały tu obiekty pochodzące z polskich i zagranicznych kolekcji. Są tu plakaty, portrety wybitnych osobistości, przykłady grafiki użytkowej, projekty wnętrz pałacowych i kostiumów teatralnych. Jest to pierwsza tak duża prezentacja dorobku artysty w Warszawie od czasów międzywojnia.