Klub Sztuka Architektury zaprasza na kolejne czwartkowe spotkanie z twórcami najciekawszych polskich projektów wnętrz. 22 listopada 2012 r. Przemek Kaczkowski opowie o inspirowanej stylem skandynawskim aranżacji wnętrza domu szeregowego pod Warszawą.

Patronat Czas na WnętrzePo raz pierwszy w cyklu "Polskie Wnętrze XXL" prezentowane będzie wnętrze mieszkalne. Przemek Kaczkowski z biura architektonicznego 100% w klubie Sztuka Architektury opowie o projekcie wnętrza w szeregowym domu pod Warszawą.

Architekt postawił na jasne i ciepłe wnętrza, aby mieszkańców nie przytłaczał i nie ograniczał  nadmiar przedmiotów. A że w domu mieszka dwoje małych dzieci, ważnym założeniem projektu było dostosowanie wnętrz do ich obecności.

Architektura budynku utrzymana jest w stylu skandynawskim, więc i wnętrze 3-poziomowego segmentu Przemek Kaczkowski postanowił zaprojektować w tym klimacie. W prostych, minimalistycznych wnętrzach dominuje jeden rodzaj drewna (bambus) i biel ożywiona akcentami różnych kolorów.

Na parterze segmentu jest przestrzeń wspólna: kuchnia, jadalnia i salon. Jej serce - a właściwie serce całego domu - to duży stół z bambusowego drewna oraz sąsiadujący z nim kominek.

Z salonu można wyjść do ogrodu, na taras - rzecz jasna z bambusa. W ten sposób taras stał się przedłużeniem salonu.

Całe pierwsze piętro domu należy do dzieci - tam mają sypialnię i pokój do zabawy.

Na najwyższy poziom (to strefa rodziców) prowadzą stalowe schody z bambusowymi stopniami. Duże biurko, biblioteka i rozkładana sofa pozwalają wykorzystywać tę przestrzeń na wiele różnych sposobów: jako miejsce pracy, relaksu albo pokój dla gości.  

Klub Sztuka ArchitekturyCzas i miejsce spotkania:

Czwartek, 22 listopada 2012 r.,
godz. 18
.
Klub Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa. Wstęp wolny.

"Polskie Wnętrze XXL" to cykl spotykań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie wortalu Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji.