Centrum Designu Gdynia działa już rok. 23 listopada 2012 r. zaprasza na swoje pierwsze urodziny, które obchodzone będą pod hasłem designu dla wszystkich.

Gdyby Centrum Designu Gdynia było dzieckiem, pewnie dopiero stawiałoby pierwsze kroki. Tymczasem to prężnie działająca instytucja, która na swoim koncie ma już liczne zrealizowane projekty i wystawy, a także  festiwal Gdynia Design Days, który odbył się aż 2 razy - w Gdyni i gościnnie w stolicy!

1. urodzinom Centrum Designu Gdynia 23 listopada br. towarzyszyć będzie wernisaż wystawy Rzeczy sprawne, na której zaprezentowane zostaną produkty stworzone zgodnie z zasadą projektowania uniwersalnego, czyli takie, z których bez problemu korzystać mogą nie tylko osoby w pełni sprawne.

Uroczystość uświetni wykład Pete Kerchera, ambasadora organizacji EIDD Design for All Europe, który opowie o idei design for all, czyli projektowania uniwersalnego.

Po oficjalnym otwarciu wystawy Rzeczy sprawne i podsumowaniu rocznej działalności Centrum Designu Gdynia, wieczór zakończą projekcje filmowe "Making of Product".

Program 1. urodzin Centrum Designu Gdynia:

  • 18:00 wykład Pete Kercher "Design for All" - Sala Morska
  • 19:00 wernisaż wystawy Rzeczy Sprawne - Galeria
  • 19:30 projekcje filmowe "Making of Product" - Prototypowania

źródło i zdjęcia: Centrum Designu Gdynia