Tradycyjnie już we czwartek klub Sztuka Architektury zaprasza na spotkanie z autorami najciekawszych polskich projektów wnętrz. 29 listopada 2012 r. Agnieszka Kuczyńska opowie o lustrzanej aranżacji wnętrza tymczasowego sklepu z ubraniami ZUO Corp w Warszawie.

Patronat Czas na WnętrzeKolejne spotkanie z cyklu "Polskie Wnętrze XXL" upłynie pod znakiem lustrzanej iluzji przestrzeni.

Warszawski butik ZUO Corp zaprojektowali Hanna Kokczyńska i Jacek Majewski z pracowni Super Super oraz Agnieszka Kuczyńska z biura Inside/Outside.

Tymczasowy sklep działał przez trzy miesiące na początku 2011 r., zajmując skrawek terenu przy ul. Brackiej. Mieścił się w dwóch połączonych z sobą, metalowych kontenerach biurowych o wymiarach 4,65 x 5,60 x 2,31 m. 

We wnętrzu pawilonu o powierzchni zaledwie 27 m² architektom udało się zmieścić część sprzedażową na planie kwadratu o wymiarach 4,5 x 4,5 m oraz niewielkie zaplecze z magazynem i przebieralnią.

Tak zorganizowaną niewielką przestrzeń projektanci postanowili optycznie "rozciągnąć" do nieskończoności. Wyłożone w całości lustrami wnętrze butiku tworzyło niezwykłą iluzję przestrzeni. Przekraczający próg klienci wchodzili niczym do innego świata, w którym nie wiadomo, co jest materialnym przedmiotem, a co złudzeniem. Brak punktów odniesienia zacierał granice między tym, co istnieje naprawdę, i tym, co jest tylko lustrzanym odbiciem.

Małe pomieszczenie poprzecinane liniami światła ledowych listew zdawało się ciągnącym się w nieskończoność labiryntem.

Klub Sztuka ArchitekturyCzas i miejsce spotkania:

Czwartek, 29 listopada 2012 r.,
godz. 18
.
Klub Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa. Wstęp wolny.

"Polskie Wnętrze XXL" to cykl spotykań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie wortalu Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji.