Design w stylu retro i najnowsze technologie - tak najkrócej można opisać nowość firmy Philips - Radio Original. 

Fascynaci stylu vintage znają zapewne radio Philips Philetta. Radio Original to współczesna reinterpretacja tego kultowego modelu z lat 50., połączenie najnowszej technologii z designem w stylu retro.

Doskonałej jakości dźwięk stereo, tuner FM i stacja dokująca do iPhona lub iPada - w czasach Philetty o takich możliwościach nawet nie marzono. Dla tych, którzy mają sentyment do designu z lat 50., ale nie chcą rezygnować z możliwości, jakie daje nowoczesna technologia, Radio Original to idealne rozwiązanie.

Nowoczesne radio - retro design

Stylizowana na lata 50. obudowa Philips Radio Original bez zgrzytu odnajdzie się we wnętrzach w stylu retro czy vintage, ale będzie też ciekawym akcentem w nowoczesnych aranżacjach. Jej elegancki kremowo-perłowy kolor pasować będzie wszędzie.

Jednak retro Radio Original jest tylko z wyglądu. Wewnątrz kryje wiele nowoczesnych rozwiązań. Znakiem czasu jest wysuwana podstawka - stacja dokująca do iPhona lub iPoda, dzięki której posłuchamy muzyki zapisanej w telefonie lub odtwarzaczu, jednocześnie go ładując! I nie trzeba nawet zdejmować ochronnego etui - pełna wygoda!

Poza tym Radio Original ma oczywiście stereofoniczny tuner FM, i głośniki, które zapewniają krystalicznie czyste wysokie i niskie tony. Głębokie basy to zasługa systemu Bass Reflex - tuba basowa akustycznie zharmonizowana z głośnikiem niskotonowym pozwala uniknąć obcinania niskich dźwięków. 

Kompatybilność Radia Original z iPhonem i iPodem nie ogranicza się tylko do odtwarzania muzyki. Radio automatycznie synchronizuje zegar z podłączonym urządzeniem, a dostępna w AppStore aplikacja Home Studio daje dostęp do całkiem nowych funkcji, np. konfiguracji dźwięku, głośności, daty i czasu dzwonienia budzika albo wzbogaconego interfejsu z intuicyjnym programowaniem stacji radiowych.

Jeśli jednak nie mamy iPhona, nic straconego. Przez znakomite głośniki Radia Original możemy słuchać muzyki zapisanej w dowolnym urządzeniu przenośnym lub komputerze . Wystarczy podłączyć je do portu AUDIO-IN (3,5 mm).

Cena Radia Original ORD7100C - 799 zł.

źródło i zdjęcia: Philips