Tylko w grudniu w sklepach IKEA pojawi się limitowana kolekcjia FJALLTAG - tkaniny, pościel, poduszki i inne domowe tekstylia w stylu retro. Już dziś jej premiera w IKEA Targówek.

Stare szkolne plansze, dawne fotografie i tapety, a nawet rachunek z kwiaciarni z początku XX w. - takie były inspiracje projektantek Miny Karami i Marii Bergström do stworzenia kolekcji tekstyliów w stylu retro. Sięgnęły też po naturalne kolory, patchworki, szydełkowe wzory. 

- Domowe tekstylia FJALLTAG, które już 1 grudnia 2012 r. pojawią się w sklepach IKEA,  zaskakują wyjątkowym wzornictwem, ale także jakością i połączeniem różnych rodzajów tkanin np. bawełny z lnem, które tworzą ciekawy kontrast - mówi Kamila Popławska z IKEA Targówek.

Poduszki i poszewki FJALLTAG zdobią stare akcesoria do szycia przedstawione niczym na dawnych rycinach oraz autentyczne stare fotografie. Kolekcja utrzymana jest w typowej dla przełomu XIX i XX wieku gamie kolorów takich jak ciemnoniebieski, żółta ochra i czerwień z Falun.

Premiera kolekcji tekstyliów FJALLTAG odbędzie się w czwartek 29 listopada 2012 roku o godzinie 18 w restauracji IKEA Targówek w Warszawie. Podczas pokazu dekoratorka doradzi, jak za pomocą tekstyliów FJALLTAG odmienić swoje mieszkanie.

Aby wziąć udział w pokazie, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: marketing.targowek@ikea.com. Dla każdego z gości IKEA przygotowała miły poczęstunek i drobne upominki. 

W IKEA Targówek limitowana kolekcja FJALLTAG dostępna będzie od 29 listopada.

źródło i zdjęcia: IKEA