W najbliższy czwartek mikołajki, więc w klubie Sztuka Architektury porozmawiamy o wnętrzach dla najmłodszych. Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż opowiedzą o aranżacji wymarzonego pokoju pokoju dla dziewczynki - Mai.

Patronat Czas na Wnętrze6 grudnia 2012 r. w klubie Sztuka Architektury dowiemy się, jak spełniać marzenia. Przynajmniej te dotyczące aranżacji dziecięcego pokoju.

Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż z pracowni 81.waw.pl opowiedzą o tym, jak projektowali pokój 6-letniej Mai.

Architekci postanowili spełnić marzenie dziewczynki o łóżku wysoko pod sufitem. Wymyślili piętrowe łóżko, na które - zamiast niebezpiecznej drabinki - prowadzą wygodne, duże schody.

Cały pokój dziewczynki został zaprojektowany jako jednolita, spójna zabudowa z podziałem na 3 strefy: miejsce do nauki, do zabawy i do spania. Wyodrębnienie stref funkcjonalnych podyktowane zostało przekonaniem, że pokój dziecka powinien być przede wszystkim funkcjonalny, a urządzenie go we właściwy sposób jest bardzo ważne dla dobrego samopoczucia i komfortu nauki.

Pogodzenie trzech podstawowych funkcji: nauki, zabawy i snu w małym pokoju tak, by nadal pozostał przestronny, nie było zadaniem łatwym, ale się udało.

Klub Sztuka ArchitekturyCzas i miejsce spotkania:

Czwartek, 6 grudnia 2012 r.,
godz. 18
.
Klub Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa. Wstęp wolny.

"Polskie Wnętrze XXL" to cykl spotykań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie wortalu Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji.