Klub Sztuka Architektury po raz ostatni w tym roku zaprasza na spotkanie z twórcami najciekawszej polskiej architektury wnętrz. O kreatywnej aranżacji ośrodka dla młodzieży "U Siemachy" w Krakowie opowie Wojciech Gawinowski z Vostok Design.

Patronat Czas na WnętrzeW czwartek, 13 grudnia odbędzie się ostatnie w 2012 roku spotkanie w klubie Sztuka Architektury z cyklu "Polskie Wnętrze XXL". Wojciech Gawinowski z Vostok Design opowie aranżacji wnętrza ośrodka dla młodzieży "U Siemachy" w Krakowie.

Połączyć twórczą rozrywkę z nauką - taki cel ma ośrodek Stowarzyszenia Siemacha, który powstał w centrum handlowym Bonarka w Krakowie. Autorami aranżacji wnętrz, w których młodzież ma czuć się swobodnie i kreatywnie, są architekci z krakowskiej pracowni Vostok Design.

Lokalizacja ośrodka w centrum handlowym była dla projektantów nie lada wyzwaniem - mieli przenieść młodych ludzi z przestrzeni komercyjnej do miejsca, które pobudzi ich wyobraźnię i kreatywność, skłoni do zawierania przyjaźni. 

We wnętrzu ośrodka "U Siemachy" wydzielono pięć pracowni, pomieszczenie biurowe, salę narad, toalety, kuchnię i pomieszczenia gospodarcze oraz przestrzeń wspólną z aulą i sceną. Każdej pracowni nadano specyficzny, zdecydowany wygląd i mocne kolory, strefa wspólna zaś stała się tłem dla nich - czysta i prosta, gotowa przyjąć ekspresję użytkowników ośrodka.

Dyskretna identyfikacja wizualna, wprowadzająca do przestrzeni ośrodka elementy ciekawej typografii i grafiki, świetnie współgra z charakterem wnętrz.

Klub Sztuka ArchitekturyCzas i miejsce spotkania:

Czwartek, 13 grudnia 2012 r.,
godz. 18
.
Klub Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa. Wstęp wolny.

"Polskie Wnętrze XXL" to cykl spotykań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie wortalu Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji.