Jaki kolor na rok 2013 polecają nam eksperci firmy Benjamin Moore? Jeszcze niedawno tak modne fiolety, dynamiczne czerwienie i relaksujące zielenie odeszły w cień, a Kolorem Roku 2013 został...

Po wielu tygodniach spotkań i dyskusji zespół ekspertów amerykańskiego producenta farb Benjamin Moore złożony z architektów wnętrz, projektantów mody, specjalistów od kolorów, a także podróżników i kulturoznawców, ogłosił, że Kolorem Roku 2013 będzie pastelowy kolor żółty lemon sorbet 2019-60.

Pierwsze aranżacje wnętrz z Kolorem Roku 2013 w roli głównej nie pozostawiają wątpliwości, że wybór był trafiony! Lemon sorbet 2019-60 to kolor żółty, ale dzięki pastelowej nucie, szalenie delikatny. Kojarzy się ze słonecznymi wakacjami, rozgrzanym piaskiem i... lodami cytrynowymi, którym zawdzięcza swoją nazwę.

Kolor Lemon sorbet 2019-60 wspaniale rozświetla wnętrze. Znakomicie sprawdza się zarówno jako kolor ścian, jak i dekoracyjnych dodatków. Ponieważ nie przykuwa uwagi, lecz dyskretnie wprawia w dobry nastrój, nadaje się zarówno do salonu, sypialni, pokoju dziecka, jak i do kuchni czy łazienki. Jest tak uniwersalny, że pasował będzie i do tradycyjnego wnętrza w stylu prowansalskim lub angielskim, i do nowoczesnego wystroju.

Zresztą, do jasnego żółtego koloru ścian nie trzeba przekonywać. To od lat jeden z najchętniej wybieranych. Odcień Lemon sorbet 2019-60 jest więc propozycją powrotu do tradycji w nieco odświeżonej odsłonie.

Trzeba też przyznać, że jasnożółty Kolor Roku 2013 łatwo łączyć z innymi kolorami. Dobrym towarzystwem dla bladożółtyego cytrynowego sorbetu będzie subtelna zieleń tranquility AF-490 i tajemniczy błękit van courtland blue HC-145.

Kolor Roku 2013 pochodzi z wzornika Color Preview® marki Benjamin Moore. Wystarczy podać jego nazwę - Lemon sorbet 2019-60 - aby pracownicy salonu przygotowali wybraną farbę w tym kolorze. Hologram marki "Authentic Color" to gwarancja, że identycznego odcienia nie uzyskamy żadną farbą innej marki.

źródło i zdjęcia: B.M. Polska