3 w 1, czyli inteligentna telewizja, system dźwięku i mebel - taki jest najnowszy pomysł IKEA na aranżację pokoju dziennego. Mieszkańcy Trójmiasta już go znają, bo w Gdańskim sklepie pilotażowo system pojawił się w czerwcu. Teraz telewizory UPPLEVA są już we wszystkich polskich sklepach IKEA.

Pierwsze telewizory przypominały meble - miały drewniane skrzynie, meblowe nogi, nieraz nawet drzwiczki, za którymi można było ukryć kineskop. Z czasem jednak sprzęt RTV zaczął przypominać raczej kosmiczne urządzenia, w dodatku z plątaniną prozaicznych kabli. Do wystroju pokoju dziennego często po prostu nie pasuje, więc zastanawiamy się, jak telewizor ukryć.

Dlatego IKEA - po raz pierwszy wprowadzając do swojej oferty telewizory - podeszła do tematu zupełnie inaczej. Potraktowała je jako część wystroju pokoju dziennego i umożliwiła pełną integrację telewizora, odtwarzacza Blu-ray/DVD/MP3, systemu dźwiękowego i dekodera z popularnymi meblami BESTA. Wygodnie i estetycznie, bez żadnych widocznych kabli.

W skład systemu UPPLEVA wchodzą:

  • telewizory LED o przekątnej 24", 36", 40" i 46", wszystkie o rozdzielczości full HD,
  • zintegrowany panel z systemem dźwięku 2.1 z bezprzewodowym subwooferem, odtwarzaczem CD/DVD/Blu-ray,
  • "meblowa" rama na telewizor,
  • oraz dodatkowe akcesoria takie jak adapter Wi-Fi, pamięć wewnętrzna czy kabel HDMI.

Co jednak najważniejsze, można go swobodnie komponować z modułowymi meblami BESTA, tworząc spójną stylistycznie aranżację pokoju dziennego dostosowaną do naszych potrzeb oraz stylu i wielkości wnętrza. A do sterowania tym wszystkim wystarczy jeden pilot.

Nawet jeśli nie zdecydujemy się na kupno całego systemu UPPLEVA, został tak pomyślany, aby wszystkie niezbędne, a niekoniecznie dekoracyjne, urządzenia peryferyjne dało się ukryć w specjalnie zaprojektowanych szafkach. Po prostu optymalne połączenie estetyki, jakości i wygody. Tym bardziej, że na telewizory UPPLEVA IKEA daje 5 lat gwarancji.

źródło i zdjęcia: IKEA