Doskwiera Ci zimowa depresja? Zamiast zabijać czas, przestawiając klocki na ekranie, ustaw sobie biokominek Tetris i popatrz w tańczący płomień.

Nieprzypadkowo nazywa się tak samo jak popularna od bez mała dwudziestu lat gra komputerowa.  Biokominek Tetris składa się z modułów, które można przesuwać i obracać jak klocki w grze, tworząc w ten sposób różne aranżacje.

Co zainspirowało Paolo Grasselliego do zaprojektowania tego oryginalnego urządzenia, nietrudno zgadnąć. Tetris to biokominek i mebel w jednym - składa się z 3 elementów: paleniska z cokołem oraz 2 półek o różnej wysokości, wzorowanych na klockach w kształcie litery "L". Można je dowolnie przestawiać, tworząc taką aranżację, jak a najbardziej nam odpowiada.

W zależności od ustawienia biokominek Tetris może nam służyć jako stolik kawowy, podręczna półka albo po prostu efektowna dekoracja wnętrza. Uwagę zwraca jego nowoczesny, minimalistyczny design, choć oczywiście największą ozdobą jest żywy ogień.

Biokominek Tetris firmy Horus dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz czarno-białej. Konstrukcję wykonano ze stali nierdzewnej i szkła chroniącego przed płomieniami z paleniska.

Co bardzo ważne, biokominek sprawdzi się wszędzie tam, gdzie o tradycyjnym kominku możemy jedynie pomarzyć. Nie potrzeba przewodu kominowego ani żadnych innych instalacji - wystarczy wstawić go do wnętrza i można używać.

Paliwem w biokominku jest bioetanol, więc podczas spalania nie powstaje dym, czad ani inne trujące gazy. Wydziela się jedynie para wodna, która nawilża wysuszone grzejnikami powietrze, oraz przyjemne ciepło.

Informacje o biokominku Tetris marki Horus:

  • wymiary: 100 x 100 x 46,5 cm
  • pojemność paleniska: 2,5 l
  • czas palenia: 6 h
  • moc grzewcza: 3,5 kw/h
  • zużycie paliwa: max 0,32-0,48 l/h
  • waga: 54,3 kg
  • cena: 10 300 zł

źródło i zdjęcia: HorusBio Polska