Po sukcesie wystawy "Stefan Norblin (1892-1952). Artysta wszechstronny" w 2011 r., Muzeum Regionalne stało się centrum badawczym nad sylwetką artysty. dziś może się pochwalić wyjątkową kolekcją jego prac.

Takie dzieła Stefana Norblina jak portret generała Douglasa MacArthura czy wielkoformatowe płótna maharadży na koniu i jego sługi, na nowo zagoszczą w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

W 2012 roku, dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się zakupić do kolekcji muzeum kilkanaście obrazów, które dotychczas posiadała Fundacja Polska w San Francisco. I właśnie te prace powstałe w USA, ale także w Indiach, znów będzie można zobaczyć na wystawie w  Stalowej Woli.

Ekspozycję wzbogacą multimedia (m.in. znana i lubiana podłoga interaktywna imitująca basen w indyjskim pałacu), a także prezentacją nowych odkryć dotyczących życia tego wszechstronnego artysty. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną także akwarelki pędzla Stefana Norblina, które przekazał do muzeum niemiecki badacz Claus Ullrich Simon.

Ta wystawa to prawdziwa gratka dla wielbicieli Norblina, choć wybrać powinni się na nią także ci, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać jego twórczości.