No Frost, dystrybutor wody, kostkarka do lodu, specjalny pojemnik na warzywa... czy lodówki mogą być jeszcze wygodniejsze? Odpowiedzią na to pytanie są nowe lodówki Samsung z linii RB29 i RB31. 

Najnowsze lodówki firmy Samsung z serii RB29 oraz RB31 zmieszczą się nawet w niewielkiej kuchni. To zasługa nie tylko rozsądnych wymiarów (wys. 185 cm, szer. 59,5 cm, gł. 66,8 cm), lecz także specjalnych zawiasów, dzięki którym aby w pełni otworzyć drzwi, nie potrzeba dodatkowego miejsca z prawej strony lodówki. Można więc bez problemu postawić ją tuż przy ścianie.

Jednak największym atutem nowych lodówek Samsung z serii RB29 oraz RB31 jest bardzo duża i dobrze zaprojektowana komora chłodnicza. Nowością jest wygodna, wysuwana półka Easy Slide, która ułatwia dostęp do produktów włożonych głębiej.

Kolejne udogodnienie to możliwość dowolnego mocowania balkoników na drzwiach. Na dodatek dolny balkonik jest głębszy niż w innych lodówkach - zmieszczą się na nim dwa rzędy butelek. Tym bardziej przydatnym drobiazgiem okaże się specjalny uchwyt, dzięki któremu puszki i butelki przy otwieraniu drzwi będą bezpiecznie stać na swoim miejscu, nawet jeśli balkonik nie jest pełen. Nie musimy się obawiać, że coś z niego wypadnie lub się przewróci.

Poza tym w lodówkach Samsung z serii RB29 oraz RB31 znajdziemy to, co jest już standardem w nowoczesnej lodówce: dużą szufladę na warzywa i owoce i specjalną półkę na wino i na napoje. W zamrażarce zaś wygodną szufladę, którą można całkowicie wysunąć (wystarczy że drzwi urządzenia są otwarte pod kątem 90 stopni).

Na tym jednak nie koniec. W nowe lodówki Samsung wyposażone są w funkcje, które dotąd zarezerwowane były tylko dla urządzeń z najwyższej półki, takie jak system No Frost (lodówki ani zamrażalnika nie trzeba rozmrażać), system Multi Flow (pilnuje, aby w chłodziarce panowała odpowiednia temperatura), tryb wakacyjny (pozwala na przełączenie chłodziarki na tryb ekonomiczny przy podtrzymaniu działania zamrażalnika), energooszczędny i cichy kompresor z 5 cyklami pracy (zwykle są 2 - włączony/wyłączony).

Wisienką na tym torcie jest ciekawy design - elegancka obudowa ze stali nierdzewnej i niebieski wyświetlacz LED, pełniący również funkcję panelu sterującego. Lodówka RB31FDRNDSA ma również dystrybutor wody.

To wszystko możemy mieć już za całkiem rozsądną cenę, na przykład model RB31FDRNDSA kosztuje 3029 zł, a lodówka RB29FERNCSS - 2699 zł. Na wszystkie lodówki Samsung z serii RB29 oraz RB31 dostaniemy 10 lat gwarancji!

źródło i zdjęcia: Samsung Electronics