Nowoczesne wnętrze w odcieniach szarości i bieli, tradycyjne paryskie apartamenty w stylu glamour, a może powrót do stylu lat 50. i 60.? Zobacz, jakie trendy kolorystyczne proponuje Śnieżka na 2013 rok!

Jakie będą w tym roku najmodniejsze kolory wnętrz? Śnieżka proponuje oryginalne połączenia kolorów, które zabiorą nas w podróż w czasie, do przeszłości, jak i daleko… w przyszłość!

Czysta forma - trendy kolorystyczne 2013

Miłośnikom nowoczesnych wnętrz spodoba się trend Czysta forma - połączenie bieli i szarości przełamane mocnymi akcentami indygo i błękitu. To propozycja dla osób, które lubią mieć pełną kontrolę nad swoim życiem i otoczeniem, cenią piękno detalu. Utrzymane w chłodnych bielach i szarościach wnętrza z domieszką błękitu pomagają wyciszyć myśli i inspirują. Takie połączenie kolorów pasować będzie do nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza, którego harmonii nie zakłócają niepotrzebne elementy.

Barok cyfrowy - trendy kolorystyczne 2013

Barok cyfrowy łączy styl glamour z ultranowoczesnymi sprzętami, nadając wnętrzu nieco teatralny i żartobliwy charakter. Tradycyjnym formom oraz metalicznym i perłowym powierzchniom towarzyszą barwy intensywne i wyraziste. To połączenie kolorów dla osób o silnej osobowości, ale niepozbawionych luzu i poczucia humoru. Inspiracją jest tu paryski styl - oryginalne przedmioty wyszperane na pchlim targu, otwartość i swoboda włączeniu pozornie niepasujących do siebie przedmiotów, stylów i pomysłów.

Natura komfortu - trendy kolorystyczne 2013

Jeśli komfort kojarzy Ci się z naturalnym, przyjaznym otoczeniem, najprawdopodobniej Twoim trendem kolorystycznym jest Natura komfortu. Ważną rolę odgrywa w nim drewno - ciepły i przyjazny środowisku materiał - oraz inspirowane naturą kolory: łagodne zielenie i brązy. W ten trend znakomicie wpisują się także sprzęty z recyklingu, podkreślając wrażenie pełnej ciepła prostoty, spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

Retromania - trendy kolorystyczne 2013

Ci, którzy czują sentyment do stylu vintage, swojsko poczują się w Retromanii. To trend, który z wdziękiem łączy wyszperane na strychu sprzęty z czasów PRL ze współczesnymi meblami. Towarzyszą im mocne kolory - matowe czerwienie, chabrowe błękity, musztardowe żółcie i słoneczne pomarańcze. Wnętrze urządzone w tym stylu - zwanym przez niektórych midcentury modern - jest zawsze pełne kontrastów, świeże i zaskakujące.

Techno landrynki - trendy kolorystyczne 2013

Świetliste, intensywne barwy oraz zdecydowane kontrasty - to wizytówka trendu Techno landrynkiPołączenia kolorów takich jak zieleń i pomarańcz,  czerwień i niebieski albo róż i pomarańcz widzimy na tle śnieżnej bieli, która od żywych kolorów nabiera chromatycznego odcienia.

We wnętrzu w stylu Techno landrynki mile widziane są: plastik, oświetlenie LED i proste lakierowane meble w intensywnych, kontrastujących barwach. Nic lepiej nie odda nowoczesnego podejścia do świata!

Choć tak różne, wszystkie tegoroczne trendy kolorystyczne mają jednak wspólny mianownik - starają się nadążyć za pędzącym w szalonym tempie światem, nie odcinając się jednocześnie od korzeni.

źródło i zdjęcia: Śnieżka