Umywalki głębokie jak balie, drewniane tary, na których można przeprać delikatne rzeczy, proste drewniane stołki zamiast szafek podumywalkowych - nowa ceramika łazienkowa Catino to wynik folkowych inspiracji.

Najnowsza propozycja marki Disegno to interesujące połączenie nowoczesności i folkowych inspiracji.  Emanuele Pangrazi, młody włoski designer ze studia Mater, tworząc ceramikę łazienkową Catino hojnie zaczerpnął ze źródła tradycji. Ludowe klimaty zestawił z minimalizmem industrialnych loftów i wielkomiejskim szykiem. Jako że bardziej chciał wyszeptać niż wykrzyczeć, to, co mu w duszy grało, postawił na subtelność i delikatność materiałów, form oraz środków wyrazu.

Głębokie umywalki o cienkich rantach przywodzą na myśl balie, w których można nie tylko się umyć, ale też zrobić drobne pranie. Sięgamy więc po tarę i... znajdujemy ją zawieszoną na brzegu umywalki. Podobnie drewnianą mydelniczkę.

Umywalki Catino dostępne są w pięciu wersjach: nablatowe o szerokości 42, 60 i 80 cm i wysokie na 35 cm oraz płytsze (18 cm) umywalki 60 i 80 cm do montażu naściennego.

Naturalną kontynuacją linii ceramiki Catino są meble łazienkowe. Zamiast podumywalkowych szafek mamy drewniane ławy. Minimalizm formy przełamuje zestawienie dwóch rodzajów i kolorów drewna - jasnego klonu i orzecha w wybarwieniach tanganika i canaletto.

Ławy podumywalkowe Catino są w trzech rozmiarach: 100 x 50 cm, 140 x 50 cm i 60 x 50 cm. Minimaliści natomiast mogą wybrać same blaty w dwóch wielkościach: 140 x 50 cm i 100 x 50 cm. Do kompletu przydadzą się funkcjonalne mosiężne relingi, frontowy oraz boczny.

Sedesy i bidety z kolekcji Catino do wyboru mamy w wersji stojącej i podwieszanej. Ofertę uzupełnia deska sedesowa klasyczna i z systemem wolnego opadania.

źródło i zdjęcia: Coram Poland, wyłączny dystrybutor marki Disegno Ceramica w Polsce