Samsung zaprezentował w Polsce swój największy telewizor - model S9 o przekątnej 85 cali! Czym flagowy telewizor Samsunga zaskakuje i ile będzie kosztował?

Pierwszym, co bez wątpienia zwraca uwagę jest efektowny, choć minimalistyczny design nowego telewizora Samsung. Ogromny ekran S9 (85 cali) zawieszony jest w eleganckiej podstawie-ramie. Projektanci i inżynierowie zadbali o każdy detal, aby nic nie zakłócało estetycznych wrażeń. Tak więc dźwięk wydobywa się z czterech ukrytych w ramie głośników, dwa kolejne znajdują się telewizorze, praktycznie niewidoczne, choć ich moc to aż 120 W (RMS).

Nie musimy się też obawiać, ze designerską bryłę telewizora Samsung UHD S9 oszpeci nam plątanina kabli. "Plecy" telewizora są zupełnie gładkie, jedynie podstawy wyprowadzone są dyskretnie dwa przewody: jeden zasilający, a drugi zakończony estetyczną listwą z przyłączami, która możemy dyskretnie ukryć za zasłoną, meblami albo w specjalnie przygotowanym na nią schowku. Oczywiście telewizor korzysta także z łączności bezprzewodowej.

Zresztą, na jednych z największych na świecie targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas telewizor Samsung S9 został wyróżniony nagrodą Best of Innovations Award właśnie za wyjątkową stylistykę, wykraczającą poza typowe schematy projektowania.

Największy telewizor UHD Samsunga - najwyższa jakość obrazu

Tym, co w telewizorze bez wątpienia najważniejsze, jest obraz. Ekran Samsunga S9 85 cali ma rozdzielczość 3840 x 2160 - cztery razy większa niż Full HD, a więc zapewnia jakość Ultra HD (4K). Wprawdzie na razie materiałów nagranych w tym standardzie jest niewiele, ale dzięki inteligentnemu up-scalingowi nawet telewizję FHD będziemy mogli oglądać w podwyższonej do UHD jakości, ciesząc się płynnym i niebywale szczegółowym obrazem.

Samsung Evolution Kit - telewizor zawsze młody

Technologia tak błyskawicznie się rozwija, że sprzęt RTV bardzo szybko się starzeje. Samsung znalazł na to ciekawe rozwiązanie - Evolution Kit. Przez przynajmniej 4 lata od premiery telewizora będziemy mogli dokupić pakiety aktualizujące go zarówno sprzętowo, jak i programowo do najnowszych dostępnych wersji. Czyli nawet za 4 lata Samsung S9 85 cali będzie miał wszystkie te funkcje, w które wyposażone będą najnowsze modele! Już teraz Evolution Kit dostępne są dla telewizorów Samsung serii 7000 i wyższych.

Jak nietrudno się domyślić, największy telewizor Samsunga nie będzie tani - sugerowana cena detaliczna to 149 999 zł. Za to w tej cenie zapewniona będzie dostawa i montaż i ustawienie telewizora, co przy takich gabarytach i wadze ponad 100 kg nie jest błahostką.

źródło i zdjęcia: Samsung Electronics