Koniec z dźwiganiem butelek z wodą ze sklepu i wyczekiwaniem, aż woda w czajniku się zagotuje. Dzięki systemom GROHE Blue® i GROHE Red® możesz mieć zimną wodę gazowaną i wrzątek prosto z kuchennego kranu. Prawda, że wygodne?

Brzmi jak z filmu science-fiction? Taki kran możesz mieć u siebie w domu! Firma GROHE oferuje dwie innowacyjne baterie kuchenne: system GROHE Blue® i GROHE Red®. Pierwsza pozwala czerpać z kranu wodę gazowaną, a druga - wrzątek. A obydwie wyglądają jak normalne, designerskie baterie.

GROHE Blue® - kran z wodą gazowaną

W tym systemie pod zlewem montuje się urządzenie chłodzące, filtr oraz saturator. Specjalna bateria kuchenna GROHE Blue® ma dwa wewnętrzne kanaliki: jeden do filtrowanej wody pitnej, drugi do wody użytkowej. Lewym pokrętłem uruchamiamy wodę filtrowaną.

Kolor podświetlenia LED na pokrętle oznacza poziom bąbelków w wodzie: niebieski - woda niegazowana, turkusowy - lekko gazowana, zielony - mocno gazowana. Wyświetlacz LED przypomina również, kiedy trzeba wymienić filtr. Zrobimy to bez pomocy instalatora.

Dla tych, którzy piją tylko wodę niegazowaną, jest wersja GROHE Blue® Pure - bateria z systemem filtrów, ale bez urządzenia chłodzącego i saturatora. Niegazowanej wody z kranu GROHE Blue® można oczywiście używać do parzenia kawy lub herbaty - będą miały lepszy smak, a dzięki niskiej zawartości wapnia w wodzie ekspres do kawy posłuży nam dłużej.

GROHE Red® - wrzątek prosto z kranu

Wrzątku używamy w kuchni prawie równie często jak zimnej wody: do parzenia kawy i herbaty, gotowania jajek, blanszowania warzyw, sterylizacji niemowlęcych butelek, mycia tłustych patelni i garnków... Gotowanie wody w czajniku pochłania czas i energię, natomiast system GROHE Red®, który leje nam wrzątek prosto z kranu, jest błyskawiczny. Zależnie od wielkości bojlera, do dyspozycji mamy od 3 do 6 litrów gorącej wody.

Wrzątek to zawsze ryzyko poparzenia, dlatego w GROHE Red® kwestia bezpieczeństwa jest priorytetowa. Bateria nie nagrzewa się, a certyfikowana blokada ChildLock (uchwyt trzeba najpierw pociągnąć, potem przekręcić) chroni dzieci przed poparzeniem.

System GROHE Red® dostępny jest w dwóch wersjach: mono - oddzielny kran tylko do wrzątku, oraz GROHE Red® Duo, która pozwala  korzystać ze zmieszanej zimnej i ciepłej wody (jak zwykła bateria) oraz z wrzątku. W obu wersjach w zestawie jest bojler z mocowaniem.

Czytaj także: Woda na herbatę prosto z kranu

źródło i zdjęcia: GROHE