Skóra na ścianie lub podłodze dotychczas kojarzyła się raczej z myśliwskim trofeum. W nowo otwartym, pierwszym w Polsce showroomie Alphenberga słowa te nabierają zupełnie nowego znaczenia.

Skórzane meble to synonim elegancji i luksusu. Od lat ambicją wielu światowych marek było szersze wykorzystanie naturalnej skóry w aranżacji wnętrz, w tym dekoracji ścian i podłóg. Wymagało to jednak nadania skórze większej trwałości przy jednoczesnym poszanowaniu jej naturalnych walorów i właściwości.

Wyzwanie z sukcesem podjęła holenderska marka Alphenberg, której projektanci i naukowcy opracowali unikalną technologię przygotowania naturalnej skóry i tworzenia z niej trwałych okładzin ściennych i podłogowych.

Naturalna skóra na ścianie i podłodze

Alphenberg produkuje ekskluzywne okładziny ścienne i podłogowe z naturalnej skóry, które zdobią wnętrza prestiżowych hoteli, eleganckich butików i luksusowych apartamentów na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych przez Europę, aż po Chiny.

Po Nowym Jorku, Dubaju i Florencji przyszedł czas na Warszawę. W czerwcu 2013 roku otworzył podwoje pierwszy w Polsce (a zarazem Europie Środkowo-Wschodniej!) showroom marki Alphenberg. Zobaczymy w nim pomieszczenia wykończone skórzanymi okładzinami ściennymi i podłogowymi o różnym wybarwieniu i deseniu, abyśmy decyzji o kupnie nie musieli podejmować na podstawie niewielkiej próbki.

Okładziny Alhenberg  poza dekoracją podłóg i ścian mogą posłużyć m.in. do wykończenia sufitów, barów, mebli czy obudowy kominków. Są efektowną alternatywę dla drewna czy kamienia, są zawsze miłe i ciepłe w dotyku, a naturalny charakter skóry sprawia, że każda realizacja ma wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

Adres showroomu Alphenberg:
ul. Stanisława Augusta 42/45, Warszawa

źródło i zdjęcia: Alphenberg Polska