Przypadające w tym roku 100-lecie otwarcia nowojorskiej stacji Grand Central stało się pretekstem do zaprezentowania cyklu 30 zdjęć wybitnego artysty fotografa Czesława Czaplińskiego. Tematem zdjęć jest, oczywiście, szacowny jubilat.

Wystawa nie jest jedynie obrazem architektonicznego piękna dworca, ale przede wszystkim zapisem uchwyconej chwili, miejsca i postaci w tętniącej życiem metropolii. 

Czesław Czapliński - artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych, od 1979 r. mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Jego fotografie prezentowano na ponad 100 wystawach fotograficznych w Polsce i na świecie - do najbardziej znanych należy wystawa wybitnych postaci polskiego życia kulturalnego w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.Grand Central, Nowy Jork, fot. Czesław Czapliński

 

 

Czesław Czapliński jest także autorem ponad 30 albumów i książek, kilkuset artykułów i reportaży, pomysłodawcą prestiżowego konkursu fotograficznego "Łazienki Królewskie - Cztery Pory Roku".

Po prawie dwumiesięcznej ekspozycji w Muzeum Kolejnictwa, fotografie Czesława Czaplińskiego zostaną zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców na największych polskich dworcach kolejowych w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni i Katowicach.