Trzech młodych o człowieku - w okresie wakacyjnym Salon Wystawowy Marchand zaprasza na wystawę Jana Szczepkowskiego, Sylwestra Stabryły i Piotra Szczura.

Tych trzech młodych artystów łączy zamiłowanie do malarstwa figuratywnego, człowieka i jego emocji oraz spokojnej i stonowanej kolorystyki. Co ciekawe, wszystkich trzech łączy również jedno miasto - Sanok.

Jan Szczepkowski, Sylwester Stabryła i Piotr Szczur dali się poznać szerszej publiczności m.in. wystawiając na Aukcjach Młodej Sztuki w DESIE Unicum. Tym razem Salon Wystawowy Marchand prezentuje indywidualną wystawę ich prac.

Jan Szczepkowski zajmuje się przede wszystkim malarstwem olejnym na płótnie i desce, rysunkiem i grafiką, pracą pedagogiczną oraz konserwacją zabytków. Szczególnie inspiruje go koniec XIX wieku i czasy wojen światowych. Wszystko to ujmuje w symboliczno-realistyczną estetykę, w której spotykają się cytaty z przeszłości i teraźniejszości.

Głównym tematem twórczości Sylwestra Stabryły jest przede wszystkim człowiek w intymnych sytuacjach, umieszczony w symbolice drobnych, prostych rzeczy dnia codziennego, swych specyficznych pozach, gestach, układach, spojrzeniach. Jest to kreacja indywidualizmu pojedynczej, konkretnej osoby, z jej lękami, poczuciem wyobcowania, samotności i upływu czasu.

Trzeci z prezentowanych artystów - Piotr Szczur - maluje głównie obrazy figuralne będące autoportretami lub portretami bliskich mu osób. W pracy nad obrazem posługuje się fotografią. Jego malarstwo charakteryzuje skupiona forma malarska i wyjątkowy zmysł kompozycyjny.

Wystawa to kameralny zbiór kilkunastu prac olejnych na płótnie w dużych i średnich formatach.