Powojenne wzornictwo ma u nas wielu amatorów, którzy nieraz z dużą determinacją polują na oryginalny fotel "uszak", stolik "nerkę", ćmielowską figurkę czy wazon z Włocławka.

Wielbicielom stylu vintage w sukurs przychodzą pracownie zajmujące się renowacją mebli lub wykonujące nowe sprzęty na wzór tych kultowych rodem z PRL-u, które zdobyły już nawet poważne sale muzealne.

Dla wszystkich wielbicieli tego designu nie lada gratką będzie z pewnością wystawa "Wojna i pokój" - wyjątkowy pokaz polskiego i czechosłowackiego wzornictwa końca lat 50. i 60.

Ekspozycja prezentowana jest równolegle w dwóch galeriach wrocławskiego BWA: Szkła i Ceramiki oraz Dizajn. W pierwszej galerii stworzono sytuację swoistej wojny: dwójka kolekcjonerów z dwóch krajów prezentuje będące już klasykami ceramiczne obiekty ze swoich prywatnych kolekcji. O tym, która kolekcja jest ciekawsza, zadecydują widzowie.

Galeria Dizajn to przestrzeń zaaranżowana jak pokój. Znajdziemy tu przedmioty codziennego użytku, projekty mody, typografii czy architektury.