Choć wielu już głosiło zmierzch malarstwa, okazuje się, że ma się ono nie najgorzej. Dowodem choćby organizowany przez wrocławskie BWA konkurs im. Eugeniusza Gepperta. Poznajcie laureatów!

Kiedy w 1917 roku słynny surrealista Marcel Duchamp postanowił pokazać na wystawie sztuki pisuar, dotychczasowe granice sztuki musiały ulec rozszerzeniu. Potem pojawiły się instalacje, performance, wideo, a wreszcie technologie komputerowe. I gdzie w tym wszystkim miejsce na stare dobre malarstwo?

Jak dowodzą dwa najważniejsze malarskie konkursy w Polsce: organizowany przez wrocławskie BWA konkurs im. Eugeniusza Gepperta oraz biennale "Bielska Jesień", odbywające się w galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej, ta niemłoda już dziedzina sztuki jest w znakomitej kondycji.

Zainteresowanie konkursami wśród artystów było duże, a i nagrody także niemałe. Bardzo miło jest nam poinformować, że Grand Prix konkursu Gepperta adresowanego do młodych artystów otrzymał Cezary Poniatowski, który otwierał cykl naszych prezentacji "Art Generator". Komu udało się zdobyć wówczas inkografię jego autorstwa, może się cieszyć podwójnie!

W finale znalazła się także prezentowana przez nas Joanna Mlącka. Natomiast wśród twórców zakwalifikowanych do wystawy "Bielskiej Jesieni" nie zabrakło innej polecanej przez nas artystki, Irminy Staś. Główną nagrodę otrzymała natomiast Ewa Juszkiewicz.

Artystom gratulujemy, a naszym Czytelnikom życzymy udanego polowania na inkografie, bo już od następnego numeru wracamy z Art Generatorem!

zdjęcie wprowadzające: Cezary Poniatowski, bez tytułu, akryl, płótno, 2013