Pieczenie to przyjemność, ale czyszczenie piekarnika... niekoniecznie. Dlatego, aby nasze kulinarne szaleństwa pozostały "bezkarne", najnowsze modele piekarników Teka mają funkcję Hydroclean®.

Kto próbował wyszorować wnętrze piekarnika z zapieczonego tłuszczu, ten wie, że nie jest to łatwe. Potrzeba silnych detergentów i sporo cierpliwości. Dlatego w najnowszych piekarnikach Teka z linii Ethos pojawił się innowacyjny system czyszczenia Hydroclean®. Wystarczy szklanka wody i 24 minuty, a piekarnik z powrotem będzie lśnił czystością.

Hydroclean® - czystość i ekologia

Hydroclean® to ekologiczna technologia wykorzystująca wspólne działanie temperatury i wody. Dzięki parze wodnej szybko i łatwo pozbędziemy się nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Wystarczy wlać na dno piekarnika szklankę wody, włączyć funkcję Hydroclean® i po niecałej półgodzinie przetrzeć wnętrze szmatką. 

W porównaniu z innym systemem czyszczenia piekarnika - pyrolizą, która polega na spopielaniu tłuszczu w temperaturze około 500°C, funkcja Hydroclean® jest bardziej ekonomiczna i bezpieczna. Czyszczenie przebiega w temperaturze nieco powyżej 60°C i przed zakończeniem programu piekarnik jest schładzany, abyśmy wycierając jego wnętrze na pewno się nie poparzyli.

Czyszczenie piekarnika parą wodną jest na tyle skuteczne, ze nie ma potrzeby używania żadnych środków chemicznych. Wnętrze i blachy piekarników Teka z funkcją Hydroclean® pokryte są specjalną, odporną na zarysowania i niezwykle trwałą emalią Teka Hydroclean®, z której bardzo łatwo usunąć tłuszcz i przypalone resztki jedzenia.

Oprócz systemu Hydroclean® piekarniki Teka z linii Ethos mają także inne przydatne funkcje, takie jak sensorowy panel sterowania, termoobieg, termosonda (model HL890), szybkie nagrzewanie, teleskopowe prowadnice, wiele funkcji grzania oraz programy automatyczne.

Modele piekarników Teka Ethos z funkcją Hydroclean®:

  • HL 890 - pojemność (brutto/netto): 65 l / 59 l - cena 3999 zł ,
  • HKL 870 - piekarnik kompaktowy, pojemność (brutto/netto): 48 l / 40 l - 10 funkcji grzania - 10 programów automatycznych - cena 3599 zł,
  • HL 870 - pojemność (brutto/netto): 65 l / 59 l - 10 funkcji grzania - 10 programów automatycznych - cena 3399 zł,
  • HL 850 - pojemność (brutto/netto): 65 l / 59 l - 9 funkcji grzania - cena 2799 zł.

źródło i zdjęcia: Teka