Po inteligentnych pralkach i lodówkach przyszedł czas na inteligentne okapy. Ciarko Design wprowadziło właśnie okapy z sensorem zapachu!

Działanie sensora zapachu opiera się na trzech czujnikach: czystości powietrza, wilgotności i temperatury. Kiedy włączymy inteligentny okap Ciarko w trybie automatycznym, urządzenie bada jakość powietrza nad płytą kuchenną i sam dostosowuje do niej bieg pracy. Po zakończeniu gotowania okap pracować będzie do momentu całkowitej stabilizacji pomiarów, czyli aż usunie z kuchni nieprzyjemne zapachy i nadmiar wilgoci. Jeśli chcemy, możemy zmienić bieg, a po minucie okap powróci do trybu automatycznego.

Sensor zapachu, czyli automatyczny czujnik sterujący zmianą biegów, znajdziemy m.in. w okapie kominowym Magnus marki Ciarko Design. To model, który wyróżnia niebanalne, nowoczesne wzornictwo - zaokrąglone rogi oraz estetyczne wcięcia w szklanym froncie. Poza tym okap Magnus ma rzadko spotykane, a cieszącymi się coraz większą popularnością, wymiary - szerokość 80 cm.

Dzięki maksymalnemu wyciszeniu silników okap pracuje z głośnością zaledwie 49 dBA i to przy pełnej wydajności (760 m³/h). Poza tym Magnus jest wyjątkowo energooszczędny - jego nowoczesny silnik na najwyższym biegu zużywa o 30% mniej energii niż standardowy silnik o podobnej wydajności, a na najniższym biegu - aż o 90% mniej!

Jak na nowoczesny okap przystało, Magnus ma oświetlenie LED, timer i sterowanie sensorami dotykowymi. Może pracować zarówno jako jako wyciąg, jak i pochłaniacz. Wykonany jest ze stali nierdzewnej i szkła - białego lub czarnego. Cena: 4590 zł.

źródło i zdjęcia: Ciarko Design