Najnowsza linia zmywarek Hotpoint myje naczynia z jakością HD - bez błędów! Przeczytaj, jak uporano się z najbardziej uciążliwymi mankamentami zmywarek.

Zmywarki Elexia HD Cleaning - to odpowiedź marki Hotpoint na najczęściej spotykane podczas zmywania niedogodności: trudności z usunięciem uporczywych zabrudzeń, kłopot z załadunkiem nietypowych naczyń, czy nieprzyjemne zapachy. Dzięki zastosowaniu w zmywarkach Elexia kilku innowacyjnych rozwiązań, możemy się cieszyć zmywaniem w jakości HD.

Zone Wash - koncentruje całą moc zmywania na wybranej strefie, aby skuteczne usuwać nawet resztki przypalonych sosów czy zapiekanek. Wystarczy ułożyć najmocniej zabrudzone naczynia w jednym koszu i po uruchomieniu programu wybrać obszar intensywnego zmywania za pomocą przycisku. Funkcja działa zarówno przy programie intensywnym, jak i normalnym cyklu zmywania. W pierwszym przypadku zwiększamy efektywność zmywania nawet o 30%. Z kolei wybór normalnego programu z opcją Zone Wash to sposób na umycie kilku naczyń bez konieczności czekania na pełen załadunek zmywarki. Korzystając z tej funkcji obniżamy zużycie wody i prądu nawet o 25%.

W nowych zmywarkach Hotpoint Elexia możemy także połączyć funkcję Zone Wash z ultra intensywnym programem zmywania. Podniesienie temperatury powyżej 70°C oraz ciśnienia o 30% znacznie zwiększa wydajność detergentów.

Jeśli zmywamy niezbyt często, zanim zapełnimy zmywarkę pojawia się nieprzyjemny zapach. W zmywarce Hotpoint Elexia usunie go aktywny tlen (ozon), którego cząstki uwalniane są w jej wnętrzu. Co ważne, funkcja Active Oxygen nie wymaga uzupełniania żadnych preparatów ani konserwacji. Aby ją uruchomić wystarczy przez kilka sekund przytrzymać przycisk. Poza tym Active Oxygen wyłączy się automatycznie po 24 godzinach lub przy uruchomieniu zmywarki.

Wybierając zmywarkę, dużą wagę przywiązyjemy do jej pojemności. Dzięki rozwiązaniu FlexiLoad w zmywarkach Hotpoint Elexia zmieści się nawet 15 kompletów naczyń - to jeden z najlepszych wyników na rynku. Wnętrze zmywarek zaprojektowano tak, aby bez problemu dało się w niej ustawić także duże i nieforemne naczynia. Kosze ze składanymi kratkami łatwo się dostosowują, a modułowy trzeci kosz (w wybranych modelach) można złożyć, zmniejszając jego powierzchnię o 1/3, aby w niższym koszu zmieściły się wysokie naczynia.

Poza tym środkowy kosz - nawet już załadowany - można podnieść o 3,5 cm, jeśli niżej chcemy wstawić większe naczynia. Patelnie i blachy w dolnym koszu stabilnie ustawimy dzięki specjalnym składanym uchwytom. Wysuwanie koszy ułatwią teleskopowe prowadnice i łożyska kulkowe.

Oprócz tych wszystkich udogodnień - jak przystało na nowoczesne zmywarki - Hotpoint Elexia są energooszczędne  - klasa A+++ gwarantuje maksymalną skuteczność zmywania przy minimalnym zużyciu energii. Bezpośrednie przyłączenie do ciepłej wody to kolejna oszczędność, nawet 60% energii. natomiast zużycie wody udało się obniżyć nawet do   zaledwie 7 litrów na cały standardowy cykl zmywania, co daje zużycie 0,5 litra na każdy komplet naczyń (przy 14 kompletach). To naprawdę imponujący wynik!

źródło i zdjęcie: Hotpoint/Indesit Company