We Wrocławiu trwa właśnie organizowane przez BWA Wrocław 4. Międzynarodowe Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, którego hasło przewodnie to tym razem rower. Nie tylko jako środek lokomocji czy polepszenia kondycji fizycznej, ale także symbol wolności i alternatywnego sposobu życia.

Głównym punktem programu jest wystawa "Velodream" w galerii Awangarda, gdzie zobaczymy prace artystów z całego świata. Pokazano między innymi rower z tektury, fragmenty filmów o rowerach sprzed ponad 100 lat nakręcone przez Thomasa Edisona i futurystyczne projekty dwukołowego miasta. W ramach biennale przygotowano także koncerty, pokazy, pikniki, panele edukacyjne oraz cykl spotkań, debat i wystaw MIASTOPROJEKT poświęconych przestrzeni miejskiej, a także zaplanowano wspólne oglądanie Tour de France.

"Dołącz do naszego rowerowego miasta!" - zachęca Marek Puchała, dyrektor BWA Wrocław. Sam jest zapalonym rowerzystą, który nie tylko jeździ, ale również składa rowery dla przyjaciół. A skoro taki przykład idzie z góry, to nie pozostaje nic innego, tylko wskoczyć na dwa kółka i popędzić na biennale!