Nie przyszło Wam nigdy na myśl, że fajnie wyglądałby blat kuchenny obity tkaniną? Tak, to absurdalnie niepraktyczne! Chyba że "tkanina" byłaby laminatem, jak w nowym blacie Pfleiderer - Cotton Grey.

Tego trzeba dotknąć, żeby uwierzyć! Tkanina na kuchennym blacie wygląda naprawdę zaskakująco. A zaskoczenie jest tym większe, gdy rzekoma tkanina okazuje się... laminowanym blatem! A przecież wyglądem i fakturą do złudzenia przypomina materiał.

Jesteśmy przyzwyczajeni do blatów odwzorowujących powierzchnie kamienia, drewna, materiałów ceramicznych, ale tkanina wydaje się dość zaskakującym wyborem - czy ktoś widział blat pokryty tkaniną? Blat Cotton Gray to z pewnością jedna z najbardziej interesujących propozycji w nowej kolekcji Pfleiderer. Odwzorowanie szarej bawełny na blacie daje bardzo interesujący efekt. Tkanina kojarzy się z obrusem, przywołuje na myśl styl retro w rustykalnym wydaniu.

Dlatego blat Pfleiderer Cotton Grey świetnie wygląda w towarzystwie szafek z białymi frontami i naturalnego drewna. Jeśli dodamy do tego stylowe kuchenne akcesoria, np. ceramiczne pojemniki, kuchnia retro gotowa!

Ale szara tkanina nawiązuje też do najnowszych trendów w designie mebli, tym bardziej że dekoracyjną tapicerką wykańcza się teraz nawet meble skrzyniowe. W nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu przyjazna tekstylna faktura blatu Cotton Grey będzie ciekawym kontrastem dla gładkich powierzchni ze stali, szkła czy lakierowanego na wysoki połysk MDF. 

Z kolei w kuchniach inspirowanych stylem industrialnym szary blat Cotton Grey będzie znakomitym kompanem dla betonu. Regularny "splot" tkaniny odwzorowanej na blacie Pfleiderer ociepli surowe wnętrze.

źródło i zdjęcie: Pfleiderer