Znamy już kolejne laureatki kursu projektowania wnętrz organizowanych przez CREATOR. W Krakowie najlepszy projekt stworzyła Lidia Płotnikiewicz, a w Warszawie - Anita Kawulska-Przybysz.

Organizowane prze Placówkę Oświatową CREATOR kury pozwalają od podstaw przygotować się do zawodu projektanta wnętrz. Oprócz 80 godzin zajęć teoretycznych i warsztatowych uczestnicy mają możliwość udziału w prezentacjach materiałów, technologii i mebli marek cenionych w branży wnętrzarskiej. Dzięki temu, kursanci zdobywają nie tylko praktyczna wiedzę i narzędzia do projektowania, ale również orientację w tym, co dzieje się na rynku, nawiązują kontakty z ludźmi z branży.

Tradycyjnie już podsumowaniem każdej edycji kursu jest konkurs projektów dyplomowych. Na zakończonych ostatnio kursach w Krakowie i Warszawie najwyżej oceniono projekty Lidii Płotnikiewicz i Anity Kawulskiej-Przybysz. Poznajmy obie laureatki:

Anita Kawulska-Przybysz

Anita Kawulska-Przybysz Projekt wnętrza - Anita Kawulska-Przybysz

- Od lat jestem w ciągłej podróży, głównie w głąb swojej wyobraźni... Zajmowała mnie najpierw fotografia potem studia psychologiczne, ale ciągle było mało - zwierza się Anita Kawulska-Przybysz. - W pracy często bywam na budowach jako generalny wykonawca, więc jestem, rzec by można, najwyższą instancją, od której każdy coś chce - dodaje z uśmiechem projektantka.  - Pomysł na projektowanie wnętrz rodził się powoli, najpierw wykonałam już ponad 100 układów funkcjonalnych pomieszczeń sklepowych, potem przyszło projektowanie własnego domu, projektowanie mebli dla siebie, a potem dla klientów, tapicerowanie i odnawiania starych mebli, a ostatnio dopadło mnie też szycie. Wierzę że, jeśli się czegoś chce, to szuka się sposobu, jeśli się nie chce, to szuka się powodu. Ja szukam sposobów - podkreśla Anita.

Lidia Płotnikiewicz

Lidia Płotnikiewicz Projekt wnętrza - Lidia Płotnikiewicz

- Z wykształcenia jestem plastyczką, z zawodu nauczycielką plastyki, z pasji projektantką i dekoratorką wnętrz, miłośniczką tortów w stylu angielskim, mieszkanką Mielca. Szczególnie lubię tworzyć z dziećmi i dla dzieci - mówi o sobie Lidia Płotnikiewicz. - Doceniam wnętrza niebanalne, pozbawione nadęcia, z lekkim przymrużeniem oka, przedmioty draśnięte zębem czasu lub tworzone własnoręcznie albo po "przejściach", uratowane np. od spalenia. W moim domu jest takich wiele, stale przybywają i zmieniają wnętrze, dlatego nieustanne zmiany utrwalam w pamiętniku blogowym B&W - dodaje projektantka.

Kursy projektowania wnętrz CREATOR prowadzone są w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, od października 2014 odbywać się będą również w Białymstoku i Gdyni. Więcej informacji na stronie: www.creator.net.pl lub u Olgi Kisiel-Konopki (olga@olagkk.pl, tel. 882 444 811). Zgłoszenia przyjmuje Małgorzata Stawińska (biuro@creator.net.pl, tel. 504 222 373).

źródło i zdjęcia: CREATOR