O tym, że konkursy dla młodych artystów są potrzebne, nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki nim twórcy ci mają szansę na zaprezentowanie się szerszej publiczności i poddanie swoich prac profesjonalnej ocenie jury. A i pożytek dla widzów jest niemały, bo nie tylko mogą obserwować na bieżąco najnowsze tendencje, ale także jako pierwsi wypatrzeć artystyczne diamenty.

Cieszy także, że znajdują się sponsorzy wspierający młodych twórców poprzez fundowanie nagród. Stałe miejsce na mapie takich konkursów, nie da się nie zauważyć, że zagęszczonej zwłaszcza na Dolnym Śląsku, mają już wrocławski Konkurs Gepperta czy legnicki Ogólnopolski przegląd Malarstwa Młodych Promocje.

Jakiś czas temu dołączył do nich organizowany przez wrocławską Galerię Sztuki Socato Przegląd "Świeża Krew". Galeria od początku swojego istnienia konsekwentnie promuje malarstwo, doceniając zwłaszcza artystów, którzy podążają własną drogą bez oglądania się na aktualne trendy i mody.

I Przegląd Młodej Sztuki zorganizowano tu w 2011 roku. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu połączonego z wystawą pokonkursową. Tym razem w szranki staną tegoroczni absolwenci wyższych uczelni artystycznych. Zapraszamy zatem do Wrocławia, w którym częściej niż w innych miastach świeci słońce, a klimat sprzyja także sztuce.