Projektowanie wnętrz wymaga nie tylko zmysłu estetycznego, lecz także wiedzy technicznej i materiałowej. Zdobędziesz ją w SPWiD - nabór trwa!

Szkoła Produkcji Wnętrz i Designu to nowa jakość wśród szkół poświęconych projektowaniu wnętrz - jako pierwsza w Polsce koncentruje się na aspektach technicznych i praktycznych. Własnie trwają zapisy na semestr jesienny.

Szkoła Produkcji Wnętrz i Designu jest przeznaczona dla osób, które chcą zdobywać fachową wiedzę i doświadczenie z zakresu technologii produkcji i wykonawstwa wnętrz. Współzałożycielką i mentorką szkoły jest Dominika J. Rostocka - znakomita i utytułowana architektka wnętrz. Ona też jest autorką nowatorskiego programu SPWiD. 

Właśnie trwa rekrutacja na semestr jesienny w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu, który rozpocznie się 20 września 2014 r.

- Projektowanie wnętrz wymaga od osób wykonujących ten zawód wiedzy interdyscyplinarnej. Do bycia dobrym architektem wnętrz nie wystarczy jedynie zmysł estetyczny. Kreatywne spojrzenie na rzeczywistość poparte być musi gruntowną wiedzą techniczną, produktową i technologiczną - przekonuje Dominika Rostocka. - Do takich wniosków doprowadziło mnie kilkanaście lat projektowania wnętrz w Polsce i za granicą. Doświadczenie poparte tysiącami projektów, setkami realizacji i zagranicznymi nagrodami, to mój największy skarb. Chcę się nim dzielić z osobami stawiającymi pierwsze kroki w zawodzie architekta wnętrz.

Autorski program nauczania SPWiD bazuje na wiedzy praktycznej i bogatym doświadczeniu Dominiki J. Rostockiej. Zajęcia będą prowadzone przez nią, a także przez innych wieloletnich praktyków i najwyższej klasy technologów. Pod ich okiem słuchacze poznają właściwości wielu materiałów oraz sposobów ich zastosowania w oparciu o normy i przepisy budowlane.

Kluczowymi punktami programu Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu są warsztaty projektowe organizowane na autentycznych placach budowy i w aktualnie aranżowanych wnętrzach, jak również warsztaty materiałowe, krok po kroku pokazujące budowę i montaż poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz.

W programie nie zabraknie też inspirujących prezentacji na temat nowych trendów wnętrzarskich i w budownictwie. Poza tym w SPWiD realizowane będą projekty specjalne z obszaru designu, organizowane przez Fundację Art & Mind.

Oficjalna inauguracja semestru jesiennego SPWiD odbędzie się 9 października w Atelier Grzybowska 6/10 w Warszawie. Uświetni ją otwarty wykład Dominiki J. Rostockiej nt. kodu geometrycznego w projektowaniu. Zajęcia rozpoczną się 20 września, będą się odbywać w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu co dwa tygodnie i zakończą się 14 grudnia 2014 roku.

Więcej informacji na stronie internetowej SPWiD. Szczegóły rekrutacji: tel. 697 013 474 lub biuro@spwid.pl.

źródło i zdjęcia: Szkoła Produkcji Wnętrz i Designu