Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało nie lada gratkę dla wielbicieli dobrego wzornictwa. Na ostatni weekend września zaplanowano tu Dni Dizajnu.

Patronat Czas na WnętrzeHasło przewodnie tej edycji Dni Dizajnu odnosi się do zagadnień związanych z przestrzenią i jej użytkownikami. Organizatorzy chcą pokazać, że z designem spotykamy się na każdym kroku i jest on ważnym aspektem naszego codziennego życia. W ramach tego wydarzenia odbędzie się konferencja naukowa poświęcona Stalowej Woli i Centralnemu Okręgowi Przemysłowemu oraz wiele wystaw. Wśród nich są m.in. "Made In Poland" prezentująca polskie kultowe marki i popularne sprzęty czy "Polished up", czyli projekty młodych polskich projektantów wdrożone do produkcji.

Ekspozycja "Niewidzialne bariery" przenosi natomiast do świata osób niewidomych. Są także atrakcje dla dzieci, jak wystawa "Papierowe miasto", na której najmłodsi zobaczą, jak powstaje miasto i na czym polega praca urbanisty.

Organizatorzy razem z Institute of Design Kielce przygotowali także akcję społeczną "Zapraszamy do stołu", polegającą na wspólnym spożywaniu przyniesionych posiłków, propagującą nie tylko design, ale też ideę slow food i slow life.