Kanciasta geometria, organiczne obłości - niby to wszystko już było... A jednak linia nowych baterii Steinberg z serii 230 jest zaskakująco nowoczesna i przyjazna zarazem. Czyżby nowy trend w armaturze łazienkowej?

Seria 230 baterii łazienkowych niemieckiej firmy Steinberg została zaprojektowana we współpracy z renomowanym biurem projektowym Jochena Schmiddema, którego projekty zawsze są mocno nacechowane emocjami, a przy tym doskonale łączą niekonwencjonalny design z łatwością użytkowania i jakością.

Tym, co w bateriach z serii 230 od razu przykuwa uwagę, jest harmonijne połączenie dwóch kontrastujących zazwyczaj trendów w designie - prostych, geometrycznych form z ogranicznymi krągłościami.

Charakterystyczna linia armatury łazienkowej z serii 230 to płaska powierzchnia wylewki baterii i opływowa podstawa baterii. Nowością są zaokrąglone narożniki, które subtelnie wykańczają twarde i gładkie powierzchnie. Kompaktowa forma i zagięte pod kątem prostym wylewki dodają wnętrzu nowoczesnej lekkości.

Swoją premierę seria 230 Steinberg miała na targach ISH we Frankfurcie, gdzie od razu zdobyła nagrodę Plus X. To wyróżnienie przyznawane za tzw. wartość dodaną, przyznawane produktom innowacyjnym w dziedzinie technologii, sportu i stylu życia o tworzonym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nowa armatura łazienkowa Steinberg bez wątpienia zrobiła na jurorach wrażenie, bo została doceniona w 3 kategoriach: wysoka jakość, wzornictwo i funkcjonalność. 

Seria 230 obejmuje wszystkie standardowe elementy armatury łazienkowej: baterie umywalkowe, baterie 3-otworowe, wolno stojące baterie wannowe oraz termostaty prysznicowe. Całości dopełnia kolekcja akcesoriów. W skład serii 230 wchodzą m.in.:

  • 230 1000 - bateria umywalkowa jednouchwytowa; cena: 1549 zł,
  • 230 1162 - bateria wolno stojąca wannowa; cena: 8999 zł,
  • 230 2400 - bateria 4-otworowa wannowa; cena: 3759 zł,
  • 230 1670 - zestaw prysznicowy z przyłączem kątowym; cena: 949 zł.

źródło i zdjęcia: Steinberg