Przydałoby się Wam 3 minuty więcej na poranną kawę? Wystarczy zaparzyć ją wrzątkiem z kranu, zamiast czekać, aż czajnik zagotuje wodę. Szybciej, wygodniej i bardziej ekonomicznie.

Taką wygodę zapewnia nowa bateria kuchenna Blanco HOT z bojlerem montowanym pod zlewem. Jeśli chcesz zaparzyć herbatę lub kawę, ugotować jajka, makaron czy jarzyny albo sparzyć skórki owoców, wystarczy odkręcić kran. Wrzątek popłynie praktycznie od razu.

- Dzieje się to za sprawą montowanego pod zlewozmywakiem 5-litrowego podgrzewacza wody, w którym możemy dowolnie ustawić temperaturę od 65°C do 97°C - tłumaczy Robert Rachwał, specjalista ze sklepu www.FREGADERO.pl, w którym baterię tę można kupić.

Bateria z bojlerem to praktyczne rozwiązanie - nie tracimy czasu na gotowanie wody, a czajnik przestaje być potrzebny. W małej kuchni oznacza to więcej cennego miejsca na blacie.

Blanco HOT to bateria kuchenna typu “2 w 1", z mieszaczem wody ciepłej i zimnej z prawej strony oraz z zaworem wody gorącej z lewej. Kiedy potrzeba zalać wrzątkiem herbatę, a przedtem umyć filiżankę zimną wodą, nie ma problemu - możemy używać zimnej, ciepłej i wrzącej wody naprzemiennie.

Wrzątek z kranu a bezpieczeństwo

Tam gdzie wrzątek, tam jest zawsze ryzyko poparzenia, dlatego projektanci baterii Blanco HOT szczególnie zadbali o bezpieczeństwo, a więc wrzątek, który leci z kranu nie rozbryzguje się, nie ma też nagłego wylotu pary. Bateria nagrzewa się tylko do temperatury pokojowej, więc się o nią przypadkowo nie oparzymy, a zawór gorącej wody ma zabezpieczenie przed dziećmi o nazwie HotLock.

Bezpieczeństwo to także czystość wody, którą będziemy pić, więc bateria Blanco HOT ma opatentowany system anti-drip, który chroni przed rozwojem bakterii i drobnoustrojów wewnątrz bojlera.

Wrzątek z kranu to także sposób na zmniejszenie kosztów gotowania wody. Bezciśnieniowy podgrzewacz przepływowy podgrzewa tylko tyle wody, ile w danej chwili potrzeba. Nie marnujemy więc prądu na podgrzanie wody, której nie zużyjemy. Jak podaje producent całkowity koszt prądu niezbędnego do podtrzymania wrzącej wody w bojlerze to 28 groszy dziennie. Gotowanie wody w czajniku elektrycznym jest znacznie droższe.

źródło: Fregadero.pl
zdjęcia: www.blanco-germany.com