Obecnie za pomocą systemu alarmowego można kontrolować wiele funkcji w inteligentnym domu, zarówno na miejscu, jak i zdalnie przy wykorzystaniu telefonu czy komputera podłączonego do Internetu. Zobacz, jak TaHoma może ułatwić Ci codzienne życie, a przede wszystkim chronić przed zagrożeniami. 

Modułowa i intuicyjna w obsłudze centrala sterująca TaHoma® zmieni Twój dom w inteligentny dom przyszłości. Mózgiem całego systemu jest TaHoma® Box, który komunikuje się drogą radiową ze wszystkimi urządzeniami io-homecontrol® zainstalowanymi w domu i jego otoczeniu. Jest podłączony do routera internetowego i nawiązuje kontakt z bezpiecznym serwerem, do którego masz w każdej chwili dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Dostęp do strony https jest możliwy tylko po podaniu nazwy użytkownika i hasła.

 

Po zalogowaniu, możesz sterować techniką domową z dowolnego miejsca na świecie:

  • poprzez PC, notebook, tablet lub smartfon z połączeniem internetowym wydajesz polecenie np. "opuść rolety na parterze". 
  • komenda przekazywane jest do serwera, a z niego do TaHoma®Box w Twoim domu. 
  • TaHoma® Box przesyła polecenie odpowiednim urządzeniom io-homecontrol®, które wcześniej przypisałeś do danej grupy ( np. rolety na parterze ). 
  • Polecenie jest wykonywane, o czym jesteś na bieżąco informowany. Dzięki informacji zwrotnej zawsze masz pewność, że polecenie zostało wykonane bez przeszkód.

źródło, zdjecia i film: Somfy