Design Senza Limiti. Projektowanie bez granic - na konferencji pod takim tytułem o swoich największych realizacjach oraz o roli kolorów w projektowaniu opowie światowej sławy architekt i designer Matteo Nunziati. Już 24 października 2014 r. w Poznaniu - nie przegap!

Patronat Czas na WnętrzeOrganizowana przez firmy Mardom Sp. z o.o., OIKOS i Drzwi i podłogi VOX konferencja "Design Senza Limiti. Projektowanie bez granic" będzie prawdziwą gratką dla architektów, projektantów wnętrz i osób, które "oddychają" designem.

Gościem specjalnym konferencji będzie Matteo Nunziati, włoski architekt, autor prestiżowych projektów na całym świecie. Jego ostatnie duże prace to wnętrza luksusowych Trump Towers Pune w Indiach, hotel Fraser Suite w Katarze (architektura i wnętrza) czy Jeddah Housing Complex w Arabii Saudyjskiej - projekt luksusowego willowego osiedla, który zdobył prestiżową nagrodę Cityscape Saudi Arabia 2012. W poznańskim centrum Concordia Design Matteo Nunziati podzieli się z gośćmi swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat współczesnego projektowania, opowie też o kolorach i ich roli w projektowaniu.

Projekty bez granic

Choć filozofia projektowa Matteo Nunziatiego jest prosta i uniwersalna: wzbudzać emocje poprzez poczucie piękna, architekt przykłada ogromną wagę do tego, by jego projekty korespondowały z atmosferą miejsca, w którym zaistnieją. I jak sam podkreśla, nie ma dla niego projektów ważniejszych i mniej ważnych, a "konstrukcja krzesła może być bardziej skomplikowana niż konstrukcja wieży". 

Jednak przewodnim tematem konferencji "Design Senza Limiti. Projektowanie bez granic" pozostanie kolor, gdyż drugą prelegentką będzie Vicky Syriopoulou - projektantka kolorów międzynarodowej firmy OIKOS. Jako ekspert w dziedzinie psychologii barw, projektantka prowadzi warsztaty na całym świecie. Tym razem swoją wiedzą podzieli się z polskimi architektami, którzy będą mieli szansę wysłuchać jej wykładu "Kolor i materia w architekturze zrównoważonej". Będzie też okazja, by zadać Vicky Syriopoulou pytania dotyczące roli koloru w projektach architektonicznych i w życiu.

Fiesta italiana

Włoskie ucztowanie jest nie mnie słynne niż włoski design, dlatego po dyskusji panelowej będzie można kontynuować rozmowy w znacznie mniej oficjalnej atmosferze - podczas bankietu utrzymanego we włoskim klimacie. Goście będą mieli okazję wymienić wrażenia, spostrzeżenia i poglądy, degustując włoskie wina, kawy i sery.

Konferencja "Design Senza Limiti. Projektowanie bez granic" odbędzie się w piątek 24 października 2014 r. w centrum Concordia Design, przy ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu. Więcej informacji na stronie http://www.mardom-sp.pl/page/aktualnosci/. 

źródło i zdjęcia: Mardom