Myślisz, że urządzenie kuchenne, do którego wystarczy wrzucić wszystkie składniki, a ono samo zrobi z nich smaczny obiad, to science-fiction? Otóż nie, nowy Thermomix oprócz tego pomoże Ci zaplanować tygodniowe menu i listę zakupów.

Thermomix to wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, które zastąpi nam wiele innych sprzętów AGD. Ma aż 12 funkcji: mieszanie, miksowanie, mielenie, siekanie, gotowanie w wodzie i na parze, ważenie, rozpuszczanie, wyrabianie ciasta, ubijanie, blendowanie i emulgowanie, ale na tym nie koniec.  

Najnowszy model Thermomiksu to nie tylko świetny kuchenny pomocnik, lecz prawdziwy kulinarny przewodnik, który nie tylko ugotuje, lecz także zaproponuje przepisy, a nawet menu na cały tydzień, przygotuje listę zakupów, a potem krok po kroku poinstruuje nas, jak danie przygotować.

Co najważniejsze, obsługa Thermomiksu jest banalnie prosta - właściwie można to zrobić jednym palcem. Do dyspozycji mamy ekran dotykowy i jedno pokrętło. Wystarczy podłączyć nośnik przepisów z cyfrową książką kucharską na Thermomix i na ekranie wybrać, którą potrawę chcemy przyrządzić. Urządzenie wyświetli nam krok po kroku, jak przygotować potrawę, a także wstępnie ustawi czas i temperaturę dla każdego etapu przygotowania. Wystarczy włączyć je pokrętłem.

W trosce o nasz bezpieczeństwo Thermomix wyposażono w nowy mechanizm blokujący, automatycznie zamykający pokrywę po włączeniu. Kolejną nowością jest większa o 10% pojemność naczynia miksującego i przystawki Varoma.

Bogatą bazę przepisów  na potrawy z Thermomioksu znajdziemy na nowej platformie online. Jest tam także możliwość planowania menu na cały tydzień i automatycznego tworzenia listy zakupów.

Cena urządzenia: 4725 zł (razem z książką kucharską i nośnikiem przepisów).

źródło i zdjęcia: Thermomix