Inteligentny dom to nie tylko zabezpieczenia, czujniki i skomplikowane systemy - to także jego wyposażenie. Przedmioty, którymi otaczamy się na co dzień, wyposażone są w funkcje, dzięki którym oszczędzamy czas i energię.

Jednym z takich rewolucyjnych produktów jest automatyczny odkurzacz, dostępny w ofercie kilku producentów. Odkurza zupełnie sam, a my w tym czasie możemy odpoczywać lub robić coś innego.

Automatyczny odkurzacz Hom-Bot Square LG Chłodziarko-zamrażarka Samsung Food ShowCase Chłodziarko-zamrażarka Liebherr PremiumPlus
Automatyczny odkurzacz Hom-Bot Square wyposażony w kamerę Dual Eye 2.0™ oraz czujniki, które analizują powierzchnię podłogi, nawet przy wyłączonym oświetleniu. Czujniki ultradźwiękowe i podczerwieni umożliwiają łatwe wykrywanie i omijanie przeszkód, a funkcja uczenia się sprawia, że odkurzacz może rozpoznawać obszary, które sprzątnął już wcześniej, LG, nowość Chłodziarko-zamrażarka Samsung Food ShowCase ma zewnętrzne drzwi czterokorotnie większe od minibarku, za którymi znajduje się komora na często wyjmowane produkty, dzięki temu wnętrze lodówni nie ogrzewa się, kiedy siegamy po butelkę soku lub jogurt i produkty w wewnętrznej komorze dłużej zachowują świeżość, SAMSUNG, nowość Chłodziarko-zamrażarka Liebherr SBSes 7165 PremiumPlus ma 5 stref temperatur, zapewniajacych idealny klimat do przechowywania wszystkich produktów spożywczych, w tym oddzielną komorę na wino, wyposażona jest w systemy no frost i biofresh, LIEBHERR, ok. 14 500 zł

Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie samo dostosowuje ustawienia do rodzaju powierzchni, po której się porusza. Jest wyposażone w czujniki (ultradźwiękowe lub podczerwieni), dzięki którym łatwo wykrywa i omija przeszkody - nie obija się o ściany i meble lub zawraca przed schodami. Po skończeniu odkurzania maszyna samodzielnie wraca do stacji dokującej, która jest również ładowarką.

Kolejnym sprzętem, z którego korzystamy codziennie jest lodówka. W najnowszych modelach znajdziemy systemy pozwalające dłużej zachować świeżość przechowywanych w nich produktów. Specjalne szuflady z ustawieniami dostosowanymi do konkretnych rodzajów pożywienia - mięsa, ryb czy warzyw. Zapewniają idealną temperaturę, nie dopuszczają do przemrożenia.

Niektóre chłodziarki mają wyświetlacze informujące nas nie tylko o tym, w jakich warunkach należy przechowywać dane produkty, ale nawet jak je przyrządzać!