Nobuyoshi Araki to gwiazda światowej fotografii. Japończyk jest najbardziej znany z odważnych zdjęć ukazujących nagie kobiety związane według sztuki Kinbaku, wywodzącej się z dawnej techniki wiązania i torturowania jeńców. Ci, którzy wolą, żeby niewiasta nie wyglądała jak baleron w trakcie wędzenia, też znajdą w tej twórczości coś dla siebie, choć i tak raczej muszą być przygotowani na mocne doznania.

Bo Araki często balansuje na pograniczu pornografii czy obrzydzenia, kiedy na przykład robi zdjęcia jedzeniu. Jest jeszcze słynny, demoniczny nieco kotek Chiro, który wielokrotnie pojawia się, nie zawsze zresztą żywy, na fotografiach swojego pana. Araki wzbudza kontrowersje, ale bardzo się podoba.

Sesję miały u niego Björk i Lady Gaga. Nie brakuje też zainteresowania kolekcjonerów, którzy płacą za zdjęcie średnio kilka tysięcy dolarów. Teraz wybrane prace i książki Arakiego możemy oglądać w Polsce na dwóch wystawach prezentowanych w warszawskiej Leica Gallery. A jeśli fotografie nam się spodobają, to możemy je także kupić. Takiej okazji nie można przegapić!