Powierzchnia paneli winylowych jest w pełni wodoodporna, lecz słabym punktem pozostawały dotychczas łączenia. Korek - a właściwie system Hydrocork - rozwiązał ten problem tak skutecznie, że można układać winyl w łazience!

Najstarszy odnaleziony list w butelce dryfował w morzu ponad 100 lat. O tym, że przetrwał zdecydowało szczelne i trwałe zamknięcie, czyli... korek. Ten naturalny materiał ma wiele cennych zalet - jest wododporny, sprężysty, lekki, ma dobre właściwości termoizolacyjne i znakomicie tłumi dźwięki. Dlatego dziś używa się go nie tylko do zamykania butelek, chętnie wykorzystywany jest m.in. do produkcji podłóg. 

Producenci starają się jednak jeszcze poprawić naturalne właściwości korka. Winylowe panele podłogowe Vinylcomfort firmy Wicanders są teraz jeszcze trwalsze i wygodniejsze w układaniu dzięki systemowi Hydrocork. Ich ich rdzeń wykonano z gumokorka. Dzięki połączeniu naturalnego korka z elastyczną mieszanką bazującą na gumie wyeliminowano jego nasiąkliwość. Gumokorek nie wchłania wody, a więc nie pęcznieje nawet pod wpływem dużej ilości wilgoci.

Testowany przez ponad rok w różnych warunkach klimatycznych Hydrocork to rozwiązanie, które sprawdza się nawet na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym.

Rdzeń Hydrocork w panelach Vinylcomfort pokrywa warstwa winylu o grubości 0,55 mm dodatkowo zabezpieczona akrylem z cząsteczkami ceramicznymi utwardzonym promieniami UV. Dzięki temu panele winylowe objęte są gwarancją aż do 25 lat użytkowania we wnętrzach mieszkalnych i 15 lat w komercyjnych.

Panele Vinylcomfort można układać jako posadzkę pływajacą. Montaż ułatwia system PressFit - krawędź korkowego rdzenia samoczynnie kompresuje się przy wciskaniu profilowanego pióra w przygotowaną szczelinę, a następnie rozpręża się w niej, tworząc szczelne i trwałe łączenie. 

Pomimo całkowicie wodoodpornego winylowego pokrycia w łazienkach zaleca się dodatkowo przyklejenie paneli do podłoża, aby do minimum zmniejszyć ryzyko przedostania się wody pod posadzkę w przypadku obfitego zalania. 

Panele winylowe Wicanders dostępne są w 8 wzorach w najpiękniejszych odcieniach sosny i dębu. Wierne odwzorowanie rysunku i wybarwienia drewna podkreśla synchronizacja struktury. Panele mają wuymiary 1225 x 145 x 6 mm.

źródło i zdjęcia: Dom Korkowy Sp. z o. o.